ارز دیجیتال q
کلاد

فن آوری 5 جی [ اینترنت 5 جی + ویژگی ها فایو جی ]

آیا می خواهید در مورد فناوری 5G اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ تبریک میگویم به جای درستی امدید. در این صفحه پرسش و پاسخ و حقایقی را درباره 5 جی با هم مرور میکنیم:

5G چیست؟
فناوری 5G چگونه کار می کند؟
5g چقدر سریع است؟
تفاوت بین 4G / LTE و 5G در چیست؟
5G محاسبات ابری را برای همه به ارمغان می آورد

آیا 5g جایگزین 4G خواهد شد؟
موارد استفاده 5G چیست؟
5 جی کی میاد؟
اپراتور های تلفن همراه و 5 جی
5G برای مصرف کنندگان چه معنی دارد؟
آیا فناوری فایو جی (5 جی) ایمن خواهد بود؟

فناوری 5G چطور در حال تغییر جهان است.

5 جی چیست؟

سرانجام سال 2019 میلادی شبکه های 5G را مشاهده کرد. در چند ماه گذشته ، EE ، Vodafone و Three شبکه های 5G را در 17 شهر انگلستان راه اندازی کرده اند، انگلیس یکی از پیشروان در این حوزه است. همینطور انتظار ها به اتمام رسید و کمپانی هایی مانند شیائومی  و هواوی در میان دیگران تلفن های هوشمند سازگار 5G را منتشر کرده اند. فناوری 5G یک موفقیت مهم برای بشریت است. نسل بعدی شبکه های مخابراتی (نسل پنجم یا 5G) شروع به صعود به بازار از انتهای سال 2018 کرده و همچنان در سراسر جهان در حال گستردگی است.

شرکت های بزرگی همچون هواوی ، سیسکو و AT&T در حال تولید تجهیزات شبکه مناسب برای 5 جی هستند. فراتر از بهبود سرعت ، انتظار می رود 5G اکوسیستم IoT (اینترنت اشیاء) را که در آن شبکه ها می توانند نیازهای ارتباطی میلیاردها دستگاه متصل را تامین کنند گسترش دهدو با بازارارائه کند، البته با تعادل مناسب بین سرعت ، تأخیر(Latency) و هزینه ها.
شاید یکی از دلایل اصلی تحریم هواوی همین 5 جی و رسوخ و نفوذ آن است که میتواند در بازار های امریکایی و اروپا داشته باشد! مسئله در اینجا کسب ثروت است، اکنون میفهمید که چرا امریکا هواوی را تحریم کرده است .دلیل این موضوع ساده است شاید این کشور نمیخواهد کسی جز خودش سکان دار و جلودار بازار های جهانی در فناوری 5 جی باشد زیرا ثروت زیادی در این صنعت نهفته است.

اینترنت 5 جی توسط 7 مشخصه اصلی شناخته میشود :

 • حداکثر سرعت داده های 10 گیگابیت بر ثانیه -> 10 تا 100 برابر بهبود در شبکه های 4G و 4.5G
 • تأخیر 1 میلی ثانیه در اینترنت 5 جی
 • حداکثر 100 برابر دستگاه متصل در واحد سطح (در مقایسه با 4G LTE)
 • در دسترس بودن 99.999٪ شبکه 5 جی
 • پوشش 100٪ ای
 • کاهش 90٪ در مصرف انرژی شبکه
 • عمر باتری تا 10 سال برای دستگاه کم مصرف IoT
5 جی چیست؟ / what is 5g
مشخه های صالی فناوری 5 جی

شبکه 5G چگونه کار می کند؟

سیستم های ارتباطی بی سیم از فرکانس های رادیویی (که به عنوان طیف نیز شناخته می شود) برای انتقال اطلاعات از طریق هوا استفاده می کنند.شبکه 5G به همان روش کار می کند ، اما از فرکانس های رادیویی بالاتر که بهم ریختگی کمتری دارند استفاده می کند ، به این وسیله امکان انتقال سریع اطلاعات بیشتر را فراهم می کند.
با این حال ، در حالی که باندهای بالاتر در انتقال اطلاعات سریعتر هستند ، می توان در ارسال مسافت های بزرگ از آنجا که توسط اشیاء بدنی مانند درختان و ساختمان ها به راحتی مسدود می شوند ، مشکلی ایجاد کرد. برای دور زدن این چالش ، اینترنت 5 جی از آنتن های ورودی و خروجی چندگانه برای تقویت سیگنال ها و ظرفیت استفاده می کند. این فناوری همچنین از فرستنده های کوچکتر که بر روی ساختمان ها و بر بلندای خیابانی قرار می گیرند ، استفاده می کند. برآوردهای فعلی می گویند 5G قادر به پشتیبانی از 1000 دستگاه بیشتر در هر متر از 4G خواهد بود.
فن آوری 5G همچنین قادر خواهد بود یک شبکه فیزیکی را به چند شبکه مجازی تبدیل کند. این بدان معنی است که اپراتورها بسته به نوع استفاده، قادر به ارائه برش مناسب شبکه هستند و از این طریق شبکه های خود را بهتر مدیریت می کنند.
به عنوان مثال، یک اپراتور بسته به اهمیت قادر به استفاده از ظرفیت های مختلف شبکه های جدا شده خواهد بود. بنابراین ، یک کاربر که در حال پخش یک فیلم است ، از یک قطعه متفاوت استفاده می کند ، در حالی که دستگاه های ساده تر می توانند از برنامه های پیچیده تر و ساختار مند تر، مانند کنترل وسایل نقلیه خودران ، جدا شوند. همچنین برنامه هایی وجود دارد که به مشاغل اجازه می دهد قطعه شبکه ایزوله خود و ترافیک آنها را از ترافیک اینترنت رقیب جدا کند. به این شکل امنیت و حریم شخصی ان ها نیز محفوظ خواهد ماند.البته خوب است بدانید امنیت یکی از چالش های پیش رو 5 جی است.

اینترنت 5G چقدر سریع است؟

سرعت 5G بالغ بر 10 گیگابیت بر ثانیه است. چنین چیزی حتی در تخیلات ما هم نمیگنجند. 5 جی 10 تا 100 برابر سریع تر ان چیزی است که با 4 جی میتوایند به دست اورید.
چه چیزی 5G را سریعتر می کند؟ سؤال خوبی بود!
استفاده از فرکانس های کوتاهتر (امواج میلی متر بین 30GHz و 300GHz) برای شبکه های 5G به همین دلیل 5 جی سریعتر است. البته شایعاتی وجود دارد در مورد اینکه این امواج مایکرویو است و مقاله ها و مطالب بسیاری در مورد خطرات ان از سقت جنین گرفته تا دیگر مشکلات زیست محیطی در مورد 5 جی وجود دارد ولی شخصا نمیدانم واقعیت هست یا دروغ. طبق اصول ارتباطی ، هرچه فرکانس کوتاهتر باشد ، پهنای باند بزرگتر خواهد بود.

نصب و به روزرسانی برنامه ها و نرم افزارها می توانند بسیار سریعتر از گذشته انجام می شوند. با توجه به اینکه تصور می شود تا سال 2020 فیلم هایی با کیفیت بالاتر 4K نیز اکران می شوند و شاهد اکران فیلم ها با کیفیت احتمالاً 8K هستیم ، باید گفت که بارگیری چنین فیلم هایی تنها با سرعتی تعجب آور امکان پذیر خواهد بود.

شکی نیست که شبکه بی سیم 5G نسبت به شبکه ارتباط بی سیم که ما کاربران دیده ایم و از آن استفاده کرده ایم بسیار بالاتر است و تجربه جدیدی در سرعت انتقال داده خواهد داشت. با این حال ، طبق برآوردهای مختلف ، میانگین سرعت شبکه های 5G می تواند به حدود 10 گیگابایت در ثانیه برسد و حتی برخی فکر می کنند سرعت انتقال داده می تواند به رقم های بزرگ 800 گیگابایت در ثانیه برسد و این بدان معنی است که کاربران این شبکه می توانند فیلم کامل HD در عرض چند ثانیه باگیری کنند.

شبکه 5G کم تاخیر یا Low latency است یعنی چه؟

اینترنت 5G نرخ تاخیر بسیار کم دارد ، تأخیر در ارسال و دریافت اطلاعات در اینجا منظور است. از 200 میلی ثانیه برای 4G ، به 1 میلی ثانیه (1 میلی متر) با 5G می رویم. این وقاعا متحیر کننده است، فقط در مورد آن فکر کنید. دوستانی که با Ping در بازی های انلاین اشنایی دارند میدانند 1 میلی ثانیه یعنی چه. در یک شبکه خانگی دستگاه Laptop شما در صورت اتصال با یک کابل شبکه به گوشی شما دارای Ping یک میلی ثانیه است ! میلی ثانیه ثانیه 1/1000 ثانیه است. میانگین زمان واکنش انسان به محرک بینایی 250 ms یا 1/4 ثانیه است. افراد که بسیار تمرین کرده باشند و آموزش های خاصی دیده باشند واکنشی در حدود 190-200 ms دارند. حال تصور کنید که ماشین شما می تواند 250 برابر سریعتر از شما واکنش نشان دهد. تصور کنید که می تواند به صدها اطلاعات دریافتی نیز واکنش نشان دهد و همچنین می تواند واکنش های خود را به سایر وسایل نقلیه و سیگنال های جاده ای در میلی ثانیه منتقل کند.
در سرعت 60 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) فاصله واکنش در حدود 33 متری (30 متر) قبل از ترمز گرفتن است. با زمان واکنش 1ms( 1 میلی ثانیه) ، ماشین فقط کمی بیشتر از یک اینچ (کمتر از 3 سانتی متر) می چرخد.

موارد استفاده از زمان تاخیر کم عبارت است از:

 • ارتباطات V2X (وسیله نقلیه به همه چیز)
 • V2V: (وسیله نقلیه به وسیله نقلیه)
 • V2I (وسیله نقلیه به زیرساخت)
 • ماشین های خود ران
 • بازی های واقعیت مجازی (5G و VR رابطه تنگاتنگی دارند به این صورت که 5 جی باعث تحول دنیای بازی های واقعیت مجازی میشود)
 • عمل جراحی از راه دور (با عمل جراحی از راه دور)
 • ترجمه همزمان و با سرعت بالا (هوش مصنوعی و یادگیری ماشینیی دچار تحول خواهند شد)
 • سریعتر بارگیری و بارگزاری کنید
 • تماس صوتی و تصویری با کیفیت بالاتر
 • اتصال موبایل به صورت قدرتمندتر به اینترنت
 •  توسعه شهرهای هوشمند
 • پخش عالی محتوای آنلاین

تفاوت بین 4G / LTE و اینترنت 5 جی در چیست؟

نسل پنجم شبکه های بی سیم ، تکامل فراتر از اینترنت موبایل را به IoT (اینترنت اشیاء) از سال 2019/2020 به بعد اختصاص می دهد.حول اصلی در مقایسه با 4G و 4.5G (LTE پیشرفته) امروزی این است که ، فراتر از بهبود سرعت داده ، موارد جدید IoT و ارتباطات حساس به سطح جدیدی از عملکرد بهیود یافته و قوی تر نیاز دارند.
به عنوان مثال ، تأخیر کم همان چیزی است که تعامل در زمان واقعی برای خدمات با استفاده از ابر(محاسبات ابری) فراهم می کند: برای مثال این مهم موفقیت اتومبیل های خود ران را در بر دارد.
همچنین : رایانش ابری
همینطور ، مصرف کم انرژی همان چیزی است که باعث می شود اشیائ و دستگاه های متصل به یکدیگر به مدت ماه ها یا حتی سال ها بدون نیاز به کمک انسانی کار کنند.
بر خلاف سرویس های IoT فعلی که باعث می شوند تا از عملکرد فناوری بی سیم فعلی (3G ، 4G ، WiFi ، بلوتوث و …) بهترین عملکرد را کسب کنید ، شبکه های 5G برای ایجاد سطح عملکرد مورد نیاز IoT عظیم طراحی شده اند. 5 جی باعث شکل گیری این یک جهان متصل، قانون مند و منظم میشود. و همه چیز را دگرگون میکند.

در اینفوگرافیک زیر تفاوت 5 جی با سایر فناوری های ارتباطی همچون 4 جی رامشاهده میکنید 

5g vs 4g vs 3g
تفاوت نسل های ارتباطی 5 جی،4 جی و 3 جی

شبکه 5G و نسل های قبلی موبایل در یک نگاه

در چهار دهه گذشته تلفن های همراه ، بیش از هر فناوری دیگری ، بی سر و صدا زندگی ما را برای همیشه تغییر داده اند. یادتان هست چقدر عاشق 2G نوکیا 3310 بودید؟

 • 1G ، اولین نسل از شبکه های مخابراتی (1979) ،
 • شبکه های دیجیتال 2G (1991) به ما اجازه ارسال پیام و سفر (با خدمات رومینگ) را می دهند،
 • 2.5G و 2.75G پیشرفتی در خدمات داده (GPRS و EDGE) ایجاد کردند،
 • 3G (1998) تجربه بهتری در اینترنت موبایل (با موفقیت محدود) به ارمغان آورد،
 • 3.5G تجربه واقعی اینترنت موبایل را به ارمغان آورد و اکو سیستم های برنامه های تلفن همراه را گسترش داد (چیزی که در کشور ما فراگیر است)،
 • شبکه های 4G (2008) سرویس های مبتنی بر IP (صدا و داده) را تجربه کردند و یک اینترنت سریع باند پهن ، با معماری و پروتکل های شبکه یکپارچه،
 • 4 جی LTE با شروع سال 2009 ، سرعت داده ها دو برابر شده است،
 • شبکه های 5G خدمات بی سیم باند پهن را از طریق اینترنت موبایل به بخش های IoT و بخش های مهم ارتباطات گسترش می دهند.

5G محاسبات ابری را برای همه به ارمغان می آورد

فن آوری های مجازی سازی و ظهور رایانش ابری نیاز به زیرساخت های فیزیکی برای نگهداری و پردازش مقادیر زیادی از داده ها دارد. 5G جی الزامات و مزایای خاص خود را دارد مهمترین آنها ، قابلیت محاسبه و ذخیره سازی دستگاههای متصل ، برای قادر ساختن آنها برای پردازش داده ها و تصمیم گیری در زمانی سریع و در هر لحظه است. 5G همچنین به احتمال زیاد وضعیت فعلی محاسبات ابری را تغییر می دهد.
با حدود 20 میلیارد دستگاه متصل تا سال 2020 ، 5G ارائه دهندگان را مجبور می کند تا زیرساخت های پردازش داده ها را به منبع خود نزدیکتر کنند. برای تحقق وعده خودروی خودران ، باید اقدامات ایمنی مورد نیاز را انجام دهد – بدیهی است که در صورت لزوم می تواند تصمیم بگیرد که وسیله نقلیه را فوراً متوقف کند. این امر به پردازش داده های واقعی نیاز دارد و ارسال این داده ها به ابر و انتظار برای آنالیز و بازگشت فقط به سادگی انجام نمی شود. 5G می تواند سرمایه گذاری عظیمی را در راه حل های محاسباتی ایجاد کند.
در حقیقت ، این حدس و گمان وجود دارد كه ارائه دهندگان اینترنت مراكز داده را به داخل برجهای 5G خود یا در نزدیكی خود بسازند. بسیاری از پتانسیل های 5G نیاز به فناوری دارد که ساخته نشده است یا به مرحله اجرا در نیامده است ، بنابراین نحوه تأثیر آن بر زندگی ما و فناوری فعلی ، مانند رایانش ابر تأثیر کاملا مشخصا نیست. باید منتظر بود و دید در اینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

رایانش ابری و 5 جی
رابطه 5 جی با رایانش ابری / چگونه 5G بر محاسبات ابری تاثیر میگذارد؟

شبکه های مجازی (مبتنی بر 5G) متناسب با هر نوع مصرفی است

5G قادر خواهد بود تمام نیازهای ارتباطی را از شبکه محلی (LAN) با قدرت کم و ضعیف پشتیبانی کند – مانند شبکه های خانگی (شبکه هایی ک تنها یک رورتر ارزان قمیت دارند) تا به عنوان مثال ، به شبکه های گسترده (WAN) ، با تأخیر / سرعت مناسب. روشی که امروز برای حل این مشکل استفاده میشود با جمع کردن طیف گسترده ای از شبکه ها و فناوری های ارتباطی صورت میگیرد (WiFi ، Z-Wave ، LoRa ، 3G ، 4G و غیره …) و در اخر از همه مهمتر 5G باهوش تر است.
5G به گونه ای طراحی شده است که پیکربندی های شبکه های مجازی ساده بتوانند هزینه های شبکه را با نیازهای برنامه ها هماهنگ تر کند. این روش جدید به اپراتورهای شبکه 5G اجازه می دهد تا با ارائه راه حل های مقرون به صرفه تر برای برنامه هایی با پهن باند کم و کم مصرف ، بتوانند قطعه بزرگتری از بازار IoT را بدست آورند.

موارد استفاده تکنولوژی 5G چیست؟

هر شبکه بی سیم و فناوری جدید موارد مصرف و کاربرد های جدیدی داشت . شبکه فایو جی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و در IoT و برنامه های مهم ارتباطی متمرکز خواهد شد.
از لحاظ موارد استفاده 5 جی ، می توان موارد کاربردی زیر را برای ان ذکر کرد :

 • دسترسی به شبکه سیم ثابت (از 2018-2019 به بعد)
 • پهنای باند تلفن همراه پیشرفته با کنار رفتن 4 جی (از 2019-2020-2021)
 • مخابرات ماشین به ماشین / اینترنت شیا (از 2021-2022)
 • ارتباطات IoT با تأخیر بسیار کم و اندک (از 2024-2025)

در ویدئوی زیر که تسوط شرکت هواوی ساخته شده موارد کاربرد 5 جی را میتوانید مشاهده کنید.

برخی از برنامه های خاص مانند اتومبیل های خود رانندگی نیاز به تأخیر بسیار کم (زمان پاسخ سریع) دارند در حالی که نیازی به سرعت برای تحلیل داده ندارند. برعکس ، سرویس های پایه ابر با تجزیه و تحلیل بیگ دیتا به پیشرفت سرعت بیش از پیشرفت های تأخیر نیاز دارند.

یا 5G جایگزین 4G خواهد شد؟

اینترنت 5 جی به زودی جایگزین 4G نمی شود و برخی تخمین می زنند که ممکن است ده ها سال زمان نیاز باشد که 4G به طور کامل کنار رود، این امر به ویژه در مناطق روستایی صادق است ، جایی که هزینه استقرار 5G می تواند زیاد باشد و نیاز به تأخیر کم نیز چندان مهم نیست.

فایو جی کی میاد؟

فناوری 5G برای فراگیری ، استاندارد سازی و عملی شدن به زمان نیاز دارد ولی سوال اینجاست این مدت چه مقدار طول خواهد کشید؟

 • ژاپن و کره در سال 2013 بر روی الزامات 5G کار خود را آغاز کردند.
 • NTT Docomo اولین آزمایش های آزمایشی 5G را در سال 2014 انجام داد.
 • سامسونگ ، هواوی و اریکسون توسعه نمونه اولیه را در سال 2013 آغاز کردند.
 • SK Telecom کره جنوبی 5G را در سال 2018 در المپیک زمستانی Pyeongchang به نمایش گذاشت.
 • اریکسون و TeliaSonera در سال 2018 خدمات تجاری 5 جی را در استکهلم و تالین در دسترس قرار دادند.
 • در آمریکای شمالی 5G در سال 2019 در برخی از مکان ها موجود است. در اکثر مناطق تا سال 2020 فراگیر خواهد شد.
 • دویچه Telekom در سپتامبر 2019، 5G را در برلین ، دارشتاد ، مونیخ ، بن و کلن را آغاز کرد.
 • در انگلیس ، بسیاری از شهرها در سال 2019، 5G را خواهند دید و شهر های دیگر بیشتر در سال 2020 شاهد این انقلاب خواهند بود،. EE ، Vodaphone و O2 از اواسط سال 2019 به طور فعال 5G را مستقر می کنند.
 • هند قصد دارد 2020 را برای عرضه رسمی 5G انتخاب کند
 • هدف ژاپن راه اندازی 5 جی برای بازی های المپیک تابستانی 2020 توکیو است.
 • چین (شامل تایلند و هنگ کنگ) 5G را در بعضی مناطق و در سال 2019 راه اندازی کرده است. 460 میلیون اتصال 5G توسط GMSA در چین تا سال 2025 پیش بینی شده است.

سرعت توسعه 5 جی چه میزان است؟

نرخ پذیرش و پیشرفت پیش بینی شده برای 5G به طور چشمگیری با همه شبکه های نسل قبلی (3G ، 4G) متفاوت است: در حالی که فناوری قبلی با استفاده از اینترنت موبایل هدایت می شد ، انتظار می رود 5G به طور عمده توسط مصارف جدید IoT هدایت شود ، از جمله به عنوان مثال اتومبیل های متصل و خود ران.
طبق گزارش ژوئن 2019 از اریکسون ، اینترنت 5 جی تا سال 2024 به 45٪ پوشش جمعیت و 1.9 میلیارد اشتراک می رسد ، و این باعث می شود سریعترین نسل باشد که تاکنون در مقیاس جهانی توسعه و فراگیر شده است.

پیامدهای 5G برای اپراتورهای تلفن همراه چیست؟

شبکه 5G هنوز یک فناوری باند پهن سلولی است و شبکه ای از شبکه ها است. تخصص و دانش ارائه دهندگان خدمات موبایل ها در ساخت و شبکه ها عامل اصلی موفقیت 5G خواهد بود. فراتر از ارائه خدمات شبکه ارائه دهندگان خدمات موبایل ها قادر به توسعه و بهره برداری از خدمات جدید IoT خواهند بود.
اجرای شبکه های 5G در حین کارکردن شبکه های 3G و 4G احتمالاً باعث ایجاد چالش جدید برای شرکت های ارائه دهندگان خدمات موبایل در مورد توانایی فرکانس ها در طیف می شود (به خصوص اگر حجم عظیم پیش بینی شده در IoT اتفاق بیفتد).
اپراتور های تلفن همراه ها نیاز به استفاده از طیف جدید در محدوده 6 تا 300 گیگاهرتز دارند ، این بدان معنی است که سرمایه گذاری گسترده در زیرساخت های شبکه انجام می شود. برای رسیدن به میزان تأخیر 1ms ، فایو جی برای اتصال به ایستگاههای پایه و اصلی نیاز به استفاده فیبر نوری دارند. همینطور 5 جی باعث کاهش زیادی از هزینه ها برای اپراتور های تلفن همراه میشود.

اینترنت 5 جی برای مصرف کنندگان چه معنی دارد؟

فایو جی برای مصرف کنندگان به معنی اینترنت سریعتر موبایل نیست ، بلکه به طور عمده اتصال به اینترنت در اشیاء بیشتر از آنچه امروز مشاهده می کنید ، می باشد. وسائل نقلیه و خانه هوشمند دو نمونه از انقلاب بزرگ IoT پیش رو هستند که توسط شبکه های 5G پشتیبانی می شوند. سامسونگ و سایر OEM اولین گوشی های هوشمند 5G را در سال 2019 معرفی کردند.

آیا فناوری 5G امن خواهد بود؟

شبکه های 4G امروزه از برنامه USIM برای انجام احراز هویت متقابل قوی بین کاربر و دستگاه متصل او و شبکه ها استفاده می کنند. هاد میزبان برنامه USIM می تواند یک سیم کارت قابل جابجایی یا یک تراشه UICC تعبیه شده باشد.
این تأیید هویت متقابل قوی برای فعال کردن خدمات قابل اعتماد و اتکا بسیار مهم است. راه حل های امنیتی امروزه ترکیبی از امنیت در لبه (دستگاه) و امنیت در هسته (شبکه) است.
چندین چارچوب امنیتی ممکن است در آینده وجود داشته باشد و 5G احتمالاً مجدداً از راه حل های موجود استفاده می کند که امروزه برای شبکه های 4G و ابر استفاده می شود (SES ، HSM ، صدور گواهینامه OTA و KMS). عملیات بی سیم که در شبکه و بدون استفاده از یک کابل انجام مي شود را OTA گويند. لازم است بدانید استاندارد احراز هویت قوی برای شبکه های 5G در سال 2018 نهایی شده است.

تاثیر  شبکه 5G در رومینگ چگونه خواهد بود؟

در حالی که به خارج از کشور سفر می کنید ، کاربران 5G قادر خواهند بود از تجربه 5G رومینگ در شبکه های یکپارچه لذت ببرند. شما فناوری 3G-4G را به راحتی فراموش خواهید کرد.
5G چگونه می تواند باعث افزایش تجارت دستگاههای IoT با تکیه بر تلفن همراه و نه فناوری Wi-Fi شود؟
وایرلس Wi-Fi یک فناوری “Local Area Network” است که در محدوده عملکرد محدود و از نظر سرعت و تأخیر بسیار محدود است. بسیاری از سرویس های IoT نیازمند همه گیر بودن ، تحرک بیشتر و عملکرد سریع تر و سرعت پاسخگویی بیشتری هستند. شبکه 5 جی یک سیستم اکو سیستم واقعی IoT را رونمایی خواهد کرد.

چگونه شبکه های فایو جی و موارد کاربرد آن جهان را تغییر خواهند داد؟

“درک” از سرعت ، زمان پاسخ سریع و عملکرد IoT به لطف فایو جی به واقعیت تبدیل می شود. به عنوان نمونه ، موفقیت مورد انتظار اتومبیلهای خودران تنها در صورت دسترسی به شبکه های 5G امکان پذیر خواهد بود. همینطور توضیح دادم که چکونه 5 جی میتواند cloud computing را متحول کند.

نوبت به شما رسیده است! شما چه فکر میکنید؟
اگر در مورد فایو  5G چیزی برای گفتن دارید و یا سوالی دارید میتوانید بپرسید. من در حد اطلاعاتم جواب میدم، لطفاً نظرات ارزشمند خود را در کادر زیر کامنت کنید. همینطور از هر گونه پیشنهاد در مورد چگونگی بهبود مقالات استقبال میکنیم. منتظر انتقادات شما عزیزان هستیم. 

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 4 میانگین رای: 4.8]

‫2 نظرها

 1. درود بر شما
  لطفا در مورد تاثیرات فایو جی بر سلامتی انسان هم اگر ممکنه توضیح بدید که بطور کل آیا مضراتی در پی دارد یا نه؟ و اگر دارد، به چه صورت میباشد..
  متشکرم

 2. سلام ممنون از توضیحات جامع و کاملتون، شما اطلاع دارید 5 جی ایرانسل کی میاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا