ارز دیجیتال q
بررسیبهترینتکنولوژی نیوزگجت ها و لوازم جانبیگوشی گجت نیوز

بهترین دستبندهای سلامتی و ردیاب تناسب اندام شیائومی و هواوی

اگر به دنبال خرید و انتخاب یک دستبند هوشمند هستید به جای درستی امده اید، ما اینجاییم تا به شما بگوییم کدام مچ بندهای هوشمند بهترین های بازار ایران هستند، قبل از شروع بهتر است با تفاوت مچ بند هوشمند با ساعت اشنا شده، فاکتور های یک smart band خوب و مزایای ان را بشناسید، و در اخر هم با بهترین ها اشنا شوید. یک نکته مهم را در خاطر داشته باشید، دستبند های سلامتی تکنولوژی پوشیدنی هستند، در ادامه با ما همراه باشید.

smart health band Wearable device
تکنولوژی پوشیدنی

تفاوت ساعت هوشمند با دستبند هوشمند سلامتی

دستبند هوشمند چیست؟ بسیاری از خریداران اغلب در درک تفاوت بین دستبند هوشمند و ساعت های هوشمند شیائومی و هواوی گیج میشوند. هر دو دستگاه پوشیدنی و بسیار کاربردی بوده و دارای و ویژگی های هوشمند میباشند. اما تفاوت هایی وجود دارد که شما باید به منظور تصمیم گیری صحیح برای خرید با انها اشنا باشید. در این قسمت با تفاوت این دو گجت اشنا میشوید.

یک ساعت هوشمند همه کاره است، یعنی در عین حال که میتواند زمان را به شما نمایش دهد قابلیت هایی در ان گنجانده شده که یک مچ بند هوشمند از وجود ان برخودار نیست به عنوان مثال میتواند زمان را نشان دهد، در ورزش کردن به کار شما می اید، میتوانید موزیک های گوشی خود را با ان کنترل کنید، قابلیت نصب واچ فیس را دارد و همینطور شرکت سازنده خدمات پس از فروش بهتری برای ساعت های هوشمند ارائه میدهد و یکی از دلایل این امر گران تر بودن اسمارت واچ ها از دستبند های هوشمند است.

مچ بند های هوشمند تمرکز بیشتری بر روی سلامت افراد دارند، مثلا میتوانند خواب انهارا کنترل کند، فشار خون انهارا بسنجد و دیگر ویژگی های سلامتی که در این دستگاه ها وجود دارد ، البته ممکن است در یک ساعت هوشمند مثلا از شیائومی همان ویژگی هایی را بیابید که در یک مچ بند مثل miband 2 میبینید، ولی به طور کلی مچ بند ها با هدف حفظ سلامت افراد طراحی شده اند در حالی که هدف ساعت های هوشمند چنین چیزی نیست. خوب است بدانید که بندهای مچی هوشمند در مقایسه با ساعتهای هوشمند عمر باتری بسیار طولانی در حدود چند روز تا شش ماه دارند.

همچنین مچ بند های هوشمند به لطف طراحی منحصر به فردشان بسیار سبک بوده و روی دست به خوبی جای میگیرند در حالی که ساعت های هوشمند از وزن نسبتا بیشتری برخودار میباشند، از همه مهم تر قیمت یک مچ بند بسیار کمتر از یک ساعت میباشد.عموما افراد جوان ودر سنین کمتر ترجیح میدهند از ساعت های هوشمند استفاده کنند به این خاطر که ساخت و طراحی این گجت ها برای انها جذاب تر است، اما مچ بند ها برای سنین کم خیلی جالب و جذاب نیست و به همین دلیل است که این محصولات بیشتر مورد توجه افراد میان سال و با سن بیشتر قرار میگیرد، یکی دیگر از تفاوت دو محصول از بعد فناوری استفاده شده در انها است.

قابلیت های یک دستبند سلامتی هوشمند

 

انواع ورزش و دستبندهای سلامتی مناسب با انها

شناگران قطعاً باید بند مچی ضد آب داشته باشند. البته به یاد داشته باشید که همه مچ بند ها از قابلیت ضد ابی برای شنا بهره نبرده و تمام انها نیز نمیتوانند حرکت های شنارا تشخیص دهند . دوندگان باید مچ بندی داشته باشند که زمان را به انها نشان می دهد. علاوه بر این باید سرعت و مسافت طی شده را. اگر صحت اطلاعات جمع آوری شده توسط دستبند برایتان بسیار مهم است ، به یک مدل با GPS احتیاج خواهید داشت.

نمایشگر نیز در عملکرد مچ بند هوشمند نقش مهمی ایفا می کند. اگر همیشه می خواهید در مورد سلامتی خود بدانید ، باید مدلی را با صفحه نمایش آن قابلیت همیشه روشن ماندن را دارد . همچنین نحوه تعامل با دستگاه مهم است. به عنوان مثال ، برخی از دستگاه ها حساس به لمس هستند و تا زمانی که صفحه را با انگشت خود لمس نکنید ، کار نمی کنند. بنابراین اگر دستکش در دست دارید ، این دستبندها عملکرد خود را از دست می دهند.

دوچرخه سواران باید توجه داشته باشند که ردیابی مسیر و میزان مصرف کالری با مشاهده قدرت و آهنگ سرعت شما متفاوت است. اگر فقط می خواهید ببینید که چند کیلومتر طی کرده اید و چند کیلو کالری نیز سوزانده اید ، باید مدلی پیدا کنید که به خصوص برای دوچرخه سواری مناسب باشد.کسانی که پیاده روی میکنند نیز باید مچ بند هوشمند مخصوص به پیاده روی را داشته باشند، عموم دستبندهای هوشمند از ویژگی قدم شمار بهره مند هستند.

اگر به دویدن و دوچرخه سواری علاقه دارید ، توصیه می کنیم قبل از خرید اولین مچ بند ، برنامه های مناسب را نصب کنید تا بررسی کنید که این ساعت ها چگونه کار می کنند. دلیل این است که برخی از دستبندها برای محاسبه سرعت و مسافت و پیگیری فعالیت شما به تلفن شما نیاز دارند. بنابراین ، قبل از خرید ، به این فکر کنید که آیا می توانید با تلفن هوشمند خود آن را اجرا کنید یا به اموزش نیاز دارید.

سنسور ضربان قلب

بیماری های قلبی رو به افزایش است ، این چیزی است که محققان میگویند، ویژگی سنسور ضربان قلب دستبند های هوشمند برای برخی افراد بسیار مناسب و حتی ضروری است، مخصوصا برای سالمندان و کسانی که به سلامت قلب خود اهمیت میدهند اما انواع مختلفی دارد و برای همه مناسب نیست. پشتیبانی از نظارت بر ضربان قلب قیمت یک مچ بند هوشمند را چند برابر می کند. این نوع سنسورها که ضربان قلب شما را کنترل می کنند به طور پیش فرض در دستگاه شما نصب هستند و نیازی به دستبند با قابلیت سنسور ضربان قلب ندارید تا از ضربان قلب در حال استراحت خود مطلع شوید، همچنین برنامه هایی روی این دستبند ها نصب شده که کار نظارت بر قلب شمارا در کمتر از چند ثانیه انجام میدهند.

ردیابی خواب در مچ بند های هوشمند

بسیاری از مچ دست های ورزشی هنگام خواب شمارا را نظارت می کنند. آنها این کار را با نظارت بر حرکات شما هنگام خواب انجام میدهند . حسگر شتاب سنج که در دستبند به کار رفته است سه محور دارد ، خواب شما را بر اساس تغییراتی که در آن محورها ایجاد کرده است ، ارزیابی می کند. برخی از مچ بند های هوشمند نموداری از وضعیت خواب را به شما نشان میدهند، به این ترتیب می توانید در چه ساعتی از شب خوابتان سنگین یا سبک بوده است. البته وسایلی وجود دارد که به محلی که روی آن می خوابید وصل شده و هنگام خواب شمارا تماشا می کنید. با این حال ،عملکرد آنها با دستبندها متفاوت نیست و در واقع کار یک کار را انجام میدهند.

نرم افزا دستبند سلامتی

نرم افزار دستبند بسیار مهم است. نرم افزار دستبند ممکن است در تلفن شما باشد یا مبتنی بر وب باشد. با این حال ، مهم است که به آن دسترسی داشته باشید زیرا داده های دستبند در این نرم افزار ذخیره می شود. نرم افزار خوب به شما امکان درک و خواندن این داده ها را می دهد. Miband های شیائومی و دستبند های هوشمند هواوی هر دو برنامه خوبی دارند و خدمات ارائه شده آنها یکی از بهترین هاست. با استفاده از این نرم افزار می توانید اطلاعاتی را بدست آورید که دیگر مچ بند ها از ارائه ان عاجزند ، مانند: مصرف کالری ، میزان حساسیت و آلرژی و حتی میزان استرس و مورادی از این قبیل.

برنامه موجود در این دستگاه همچنین می تواند با سؤال درباره میزان آبی که در طول روز می نوشید و میزان کالری دریافتی روزانه شما ، روند خوردن و تغذیه شما را کنترل کند. دستبند های سلامتی شرکت های هواوی و شیائومی با استفاده از رایانش ابری و فناوری های روز سعی در ریضات مشتری و اسان کردن کار انها دارند، عنی بودن برنامه مچ بند هوشمند مهم است Huawei Health  میتواند داده های شمارا در بستر ابر ذخیره کند و هر موقع که به ان نیاز داشتید برای شما اماده استفاده کند.

قیمت دستبند

قیمت یکی از فاکتور های مهم در خرید هر چیز است، همیشه باید به دنبال مناسب ترین قیمت و در عین حال با کیفیت ترین محصول باشید، البته شما میتوانید بروید و یک اپل واچ بخرید ولی ایا ان اپل واچ ویژگی خاصی دارد که مچ بند ارزان شیائومی یا شیائومی از ان بی بهره است؟ باید ابتدا تحقیق کنید، چینی ها محصولات با کیفیت و خوبی تولید میکنند و دیگر نمیتوان این موضوع را انکار کرد، اگر قصد خرید یک دستبند هوشمند را دارید حتما به خاطر داشته باشید که قیمت بالا به معنای بهتر بودن ان نیست.

بهترین دستبند های سلامتی (مچ بند هوشمند)

ما به طور مستقل در مورد دستبند های هوشمند چینی تحقیق و بررسی میکنیم در ادامه نتایج این بررسی را مشاهده میکنید.دستبند های انتخابی زیر حاصل چندین روز تحقیق و و بررسی و همینطور همکاری چندین فروشنده ساعت هوشمند  که به خوبی این محصولات را میشناسند میباشد. این وظیفه ماست که بهترین هارا برای شما انتخاب کنیم، در این قسمت به معرفی بهترین دستبند های هوشمند شیائومی (mi band) و هواوی بند (huewai band) با ما همراه باشید.

mi band 2 شیائومی : بهترین دستبند سلامتی ارزان

می بند 2 / بهترین دستبند سلامتی ارزان / smart band cheap
می بند 2

در آگوست سال 2014 ، شیائومی اولین دستبند سلامت Mi Band را به بازار عرضه کرد. نسل اول Mi Band یک دستبند هوشمند ارزان قیمت بود که با وجود نداشتن ویژگی های زیادی ، به دلیل قیمت مناسب و عملکرد مناسب ، به سرعت تبدیل به یک دستبند سلامتی بسیار مقرون به صرفه شد.

شیائومی با بازخورد دریافتی ، دستبند سلامتی خود را بهبود بخشید و Mi Band 1s را منتشر کرد. Mi Band 1S بسیار شبیه نسخه اول Mi Band بود به جز اینکه به سنسور ضربان قلب مجهز شده بود. اکنون شیائومی برای دستیابی به سهم بیشتر بازار در دستبندهای سلامتی ، نسل جدیدی از مچ بندهای سلامتی خود را با ویژگی ها و امکانات بیشتری ارائه می دهد. شیائومی دستبند سلامتی جدید دستبند 2 خود را به یک صفحه 0.42 اینچی مجهز کرده است تا بتواند دستبند سلامتی اش شبیه به یک ساعت هوشمند عمل کند.

اگرچه می بند 2 قیمت پایینی دارد ، اما بدنه دستگاه از دوام بالاتری برخوردار است و به نظر می رسد پیشرفته تر از نسخه قبلی خود است. دستبند از دو قسمت تشکیل شده است ، دستبند و ماژول. پس از باز کردن بسته بندی محصول ، کاربر فقط باید ماژول را در موقعیت مورد نظر روی محل مورد نظر بر مچ بن قرار دهد. برای شارژ مجدد دستبند هوشمند باید ماژول را از آن جدا کنید زیرا درگاهی که کابل USB به آن وصل شده قابل مشاهده نیست.

خوشبختانه این ساعت ضد آب و ضد گرد و غبار است و گواهینامه IP67 این موضوع را تأیید می کند به همین خاطر گزینه ای بسیار خوب برای شناگران است . صفحه نمایش از مقاومت خراش نسبی خوبی برخوردار است. یک دکمه خازنی برای تعامل کاربر با دستگاه به بدنه این دستبند وصل شده است. می بند 2 صفحه نمایش 0.42 اینچی دارد و از یک صفحه oled تشکیل شده است. اطلاعاتی از قبیل زمان ، تعداد قدم ها ، کالری مصرفی و شارژ باقی مانده را می توان در این صفحه نمایش داد. شیائومی الگوریتم جدیدی را برای محاسبه تعداد گام ها انجام شده طراحی کرده است. براساس این الگوریتم جدید ، مچ بند هوشمند mi band 2 تعداد گام ها را با دقت بیشتری نسبت به نسخه قبلی خود محاسبه می کند.

در پایین دستبند که روی پوست دست قرار دارد ، یک سنسور ضربان قلب است. همچنین دو پین شارژ وجود دارد که از طریق کابل مخصوص به منبع تغذیه وصل می شوند. بند دستی از جنس سیلیکون بوده و از مواد ضد عرق ساخته شده است و کار با آن بسیار راحت تر از مدلهای قبلی است. اگرچه این بند بند بسیار با دوام است ، در صورت آسیب دیدن ، کاربران می توانند رنگ های مشکی ، نارنجی ، سبز و آبی موجود در بازار را خریداری کنند.

یکی از ویژگی های جالب دستبند سلامتی جدید Xiaomi این است که شما را به فعالیت و فعالیت فعال تر تشویق می کند. اگر مدت طولانی کاری انجام ندهید ، موتور لرزش (ویبره) Mi Band 2 لرزش می یابد تا شما فعالیت داشته باشید،“قیمت کم چیزی نیست که به همین سادگی بتوان از ان صرف نظر کرد، ما این مچ بند هوشمد را به عنوان بهترین دستبند ارزان قیمت انتخاب کردیم به این خاطر که در کنار قیمت کم ویژگی های بارزی دارد”

این دستبند هوشمند حدود 240000 تومان در بازار ایران قیمت دارد

ارزش خرید:

  • ضد اب
  • صفحه نمایش oled
  • باتری با دوام بالا
  • ارزان تر از رقبا
  • سبک و راحت بر روی دست
  • ردیابی خواب به خوبی کار میکند

معایب:

  • پشتیبانی ضعیف از برنامه های سوم شخص
  • عدم وجود قابلیت برنامه ریزی برای ورزش کردن

Huawei honor band 4 : بهترین دستبند سلامتی ورزشی هواوی

هواوی از پیشگامان صعنت دستگاه های هوشمند من جمله روتر،مودم و همینطور گوشی است. این شرکت برند زیر مجموعه ای دارد به نام آنر که کار تولید مچ بند های ان را بر عهده دارد. Honor Band 4 جدیدترین و پیشرفته ترین مچ دست سلامتی برند honor تا به امروز است. از ویژگی های برجسته این دستبند می توان به طراحی زیبا ، نمایشگر شفاف و رنگی و باتری قدرتمند آن اشاره کرد. با این حال نکات مثبت دیگری در مورد هواوی بند 4 نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، این دستبند می تواند همه ناتیفیکیشن را از تلفن هوشمند شما دریافت کند ، اما در واتس اپ ناتیفیکیشن مشکل دارد. همچنین ، ویژگی ردیابی خواب آن ، اگرچه از شیائومی پیشرفته تر است اما تفاوت چندانی بین انها نیست.

آنر برای ساخت این دستبند از لاستیک نرم سیلیکون استفاده کرده است که اگرچه کمی سفت و سخت بوده اما به اندازه کافی بر روی دست جای میگیرد ، با این وجود پس از مدتی به این بند عادت خواهید کرد و احتمالاً حتی بعد از مدتی آن را حس نخواهید کرد! Honor Strip 4 در سه رنگ مشکی ، سفید و صورتی موجود است. تسمه ها و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد که میتوانید به جای این رنگ های استفاده کنید اما اصل نیستند و توسط شرکت های دیگر ساخته می شوند.

صفحه نمایش دستبند هوشمند هواوی آنر بند 4 همیشه روشن نیست. مانند تلفن های هوشمند ، برخی از ساعت های گران قیمت و مچ بند که صفحه نمایش oled هستند از ویژگی های همیشه روشن صفحه نمایش برخودار هستند اما در آنر بند با لمس صفحه یا برگرداندن دست خود میتوانید صفحه نمایش ان را روشن سازید، خوشبختانه با انجام این دو کار ، صفحه نمایش Honor Band 4 در کمتر از نیم ثانیه روشن می شود.
انر بند 4 با استاندارد 5ATM در برابر آب تا عمق 50 متر مقاومت می کند. با این حال ، این شرکت اعلام کرده است که نباید از آن در زیر آب گرم استفاده شود. این بدان معنی است که شما نمی توانید آن را با خود در حمام بگیرید ، اما مشکلی در استفاده از آن در استخر ندارید.

Honor Band 4 علاوه براینکه تعداد گام های شمارا میشمارد از خصوصیاتی دیگری من جمله دویدن در فضای باز و سرپوشیده و ورزش در سالن ورزشی ، نیز برخوردار است. این دستبند هوشمند همچنین دارای سنسور ضربان قلب است که می تواند ضربان قلب شما را در طول ساعت اندازه گیری کند. بعد از گذشت یک کیلومتر ، این دستبند هوشمند به طور پیش فرض لرزش می کند ، اما می توانید در صورت تمایل برای مسافت مورد نظر خود ، آن را تنظیم کنید.

Huawei honor band 4 : بهترین دستبند سلامتی ورزشی هواوی
مچ بند هوشمند هواوی آنر بند

Honor Band 4 همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل سرعت ، کالری مصرف شده شده و ضربان قلب شما را در طول روز اندازه گیری و نمایش دهد البته اما دستبند از GPS استفاده نمی کند ولی شتاب سنج 6 محوره در ان به کار رفته است. هنگام اتصال دستبند به تلفن هوشمند ، تمام اطلاعات جمع آوری شده توسط آن به طور خودکار در برنامه Huawei Health ذخیره می شود که یک مزیت مفید و کاربردی است.
Huawei Health فقط مختص بند های هواوی و آنر نیست و می توانید آن را در اکثر دو مارک گوشی های هوشمند استفاده کنید.

این دستبند برای نظارت بر سلامت دوندگان ایده آل است. به طور کلی ، برای دونده های معمولی و برای کسانی که به دنبال ویژگی های Fitbit در یک محصول ارزان تر هستند ، بسیار مفید است. “اگر یک دونده حرفه ای هستید، اگرعاشق ورزش هستید، اگر شنا کردن را دوست دارید band 4 هواوی تمام آ« چیزی است که نیاز دارید، ما این دستبند هوشمند را به عنوان بهترین برای ورزش انتخاب میکنیم چون نسبت به قیمت و امکاناتی که دارد بدون رقیب است”

با کمی جستجو متوجه شدیم قیمت Huawei honor band 4 در بازار ایران حدودا 300000 تومان است، البته که شما میتوانید خود بیشتر بگردید و قیمت کمتری بیابید.

ارزش خرید:

  • صفحه نمایش OLED با شیشه بسیار مرغوب
  • قیمت بسیار مناسب
  • یک دستبند سلامتی مناسب برای ورزشکاران
  • طراحی زیبا
  • دوام باتری بالا

معایب :

  • سیستم هشدار دهی کمی ضعیف عمل میکند
  • صفحه نمایش سریعا به حالت استراحت میرود

Honor Band 5 Global : بهترین دستبند سلامتی 2019

Honor Band 5 Global : بهترین دستبند سلامتی 2019
honor band 5 روی یک میز

honor هواوی همیشه دستبندهای اقتصادی خوبی تولید کرده است، و اکنون Honor Band 5 global جدیدترین سری در این محصولات است و سعی دارد بازار و کاربران را به سمت خود جذب کند،

Honor Band 5 بین معرفی Honor 20 Pro و Honor View 30 همراه با دستگاه پوشیدنی جدید دیگر ، Honor Watch Magic معرفی شد. ساعت مچی بسیار زیبا تر از رقیب خود یعنی Fitbit Alta HRاست. در نگاه اول ، Honor Band 5 و مدل قبلی که بررسی و معرفی کردیم یعنی Honor Band 4 بسیار شبیه بهم هستند ، ولی پیشرفت هایی وجود دارد که در ادامه ذکر میکنیم. طراحی این نسخه تفاوت چندانی با نسخه قبلی خود ندارد. عملکردهایی مانند صفحه نمایش رنگی و دکمه مجازی زیر در اینجا قرار دارد. البته مدل جدید مجهز به نمایشگر OLED با وضوح تصویر 120 در 240 پیکسل و شیشه 2.5-D است. مچ بند آنر 5 می تواند پیام های متنی ، چت و همچنین QQ را نمایش دهد. باتری 100 میلی آمپری طبق گفته سازنده تا دو هفته دوام می آورد.

دستبند آنر 5 به سنسور ضربان قلب نوری نیز مجهز است که از سنسور TruSeen 3.5 استفاده می کند و کمی جدیدتر از مدل قبلی است که به سنسور نسل سوم مجهز شده است. سایر ویژگی ها شامل اضافه کردن سنسور SpO2 (غلظت اکسیژن خون) است. این سنسور حتی در دستبند های گرا نقیمت نیز موجود نمی باشد و ممکن است برای افرادی مانند کوهنوردان یا کسانی که بیماری های خاص خاصی مانند کمبود هیپوکسی دارند مفید باشد.

دستبند جدید هواوی همچنین ضد اب است ( عمق 5 تا 50 متر) و می تواند 10 نوع تمرین مختلف از جمله شنا را شناسایی کند. یکی از ویژگی هایی که در نسل قبلی در آن گنجانده نشده است (انر بند 4) و به این مدل اضافه شده می تواند GPS باشد که می تواند به میزان قابل توجهی بر عمر باتری تأثیر بگذارد. بسیاری این دستبند را با استفاده از سخت افزار و قیمت مشابه ، به عنوان رقیب مستقیم دستبندهای شیائومی می بینند.

سنسور شش محوره در این مچ بند هوشمند چهار حالت اصلی شنا را تشخیص می دهد و می تواند سرعت ، مسافت و میزان کالری آنالیز کند. همچنین آنر برای دستبند جدید خود تم های خصای را انتخاب کرده که زیاب به نظر میرسند . برای کسانی که دوست دارند ظاهر دستبند خود را تغییر دهند کارایی دارد.“ما این محصول را به عنوان بهترین مچ بند هوشمند انتخاب کردیم زیرا از علاوه بر امکانات منحصر به فردی که دارد قیمت بسیار خوبی هم برای ان در نظر گرفته شده است، اگر به دنبال بهترین هستید مسلما انتخاب شما باید honor band 5 global باشد”

قیمت این مچ بند در بازار ایران چیزی در حدود 370000 تومان است.

ارزش خرید:

  • سیستم ردیابی خواب بسیار دقیق است و جزییات زیادی ارائه میدهد
  •  مناسب برای سالمندان
  • باطری قدرتمند
  • صفحه نمایش amoled
  • ضد اب

معایب:

  • در قیاس با مدل قبلی تنها چند چیز تغییر کرده اند

mi band 4 : بهترین دستبند سلامتی شیائومی (مچ بندی هوشمند برای تمام نسل ها)

می بند 4 / بهترین دستبند سلامتی شیائومی
می بند 4 روی یک میز

به لطف قیمت پایین ، Xiaomi Mi Band به یکی از محبوب ترین محصولات تکنولوژی پوشیدنی در جهان تبدیل شده و اکنون حاکم بر جهان است. شیائومی به تازگی از جدیدترین نسل خود از دست بندهای هوشمند خود Mi Band 4 رونمایی کرده است ، که به طور گسترده به عنوان بزرگترین بروزرسانی این شرکت در صنعت دستبند های سلامتی به شمار میرود، اجازه دهید نگاهی به Mi Band 4 شیائومی بیندازیم.

برخلاف سایر محصولات ارزان قیمت ، بسیار شیک و درجه یک به نظر می رسد و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. این محصول در طراحی کم حجم و با قیمت نسبتاً کم ویژگی های بسیاری را به شما ارائه می دهد.

در مورد Mi Band 4 میتوان گفت بزرگترین شگفتی این دستبند سلامتی نمایشگر AMOLED است. این نمایشگر دارای وضوح ۲۴۰*۱۲۰ پیکسل است و بزرگترین بروزرسانی دستبند در مقایسه با نسخه قبلی خود یعنی می بند 3 است

به لطف استفاده از صفحه نمایش RGB  در می بند 4، می توانید اطلاعات مربوط به برنامه Mi-Fit را به صورت رنگی روی مچ دست خود مشاهده کنید. البته صفحه نمایشگر mi band 4 تمام صفحه نیست و حاشیه هایی در کنار ان قرار دارند.

جدای از صفحه نمایش با یکفیت ، دو مورد دیگر د مورد Mi Band 4 وجود دارد. ابتدا شیشه موجود در صفحه نمایش این دستبند ضد خراش و خش است و دوم اینکه شیشه دارای طراحی 3.5 بعدی است که باعث افزایش زاویه دید صفحه نمایش می شود. بهبود دیگری که نسشبت به نسخه قبلی دیده میشود ، افزایش روشنایی صفحه نمایش است. در mi band 3 شما نمی توانید صفحه نمایش را مستقیما در نور مستقیم خورشید بخوانید ، اما صفحه نمایش می بند 4 دارای چنین مشکلی نیست و این مشکل در ان برطرف شده است.

می بند 4 فقط 24 گرم وزن داشته و با داشتن ان اصلا احساس سنگینی روی دست خود نمیکنید،از TPU (پلی اورتان ترموپلاستیک) ساخته شده و بند ان هم از جنس لاستیک مقاوم است.

این دستبند هوشمند در رنگهای زیادی موجود است ،ولی شما میتوانید بند های ساخته شده تسوط دیگر تولید گنندگان را نیز برای ان خریداری کنید. از نظر باتری نیز این دستبند سلامتی بسیار عالی است ، کلا دستبند های شیائومی به باتری قدرتمند مشهور هستند. Mi Band 4 ویژگی های جالبی را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر دست خود را بالا برده یا مچ دست خود را به سمت صورت بچرخانید ، صفحه نمایش خاموش می شود و به طور خودکار روشن می شود.

در ویدویی زیر که بر روی vod ایرانی آپارات برای شما بارگزاری کرده ایم میتوانید با mi band 4 بیشتر اشنا گردید:

این دستگاه دارای یک گامومتر ، سنسور ضربان قلب و سنسور شش محوره برای ردیابی حرکات ورزشی است. این مچ دست می تواند فعالیت های ورزشی شما مانند دویدن ، دوچرخه سواری ، شنا و غیره را شناسایی کند.

اطلاعات خروجی شامل عناصر معمول مانند متوسط سرعت ، تعداد گام های بلند،قدم زدن، مقدار قدم هایی که در یک سربالایی میگذارید و غیره است، همچنین می توانید سنسور ضربان قلب خود را محاسبه و مشاهده کنید (هر 5 یا 31 دقیقه). از دیگر خصوصیات این دستبند سلامتی حالت ردگیری خواب است، حالت هایی مثل (خواب عمیق و سبک) . خوب است بدانید این ساعت هوشمند قابلیت فارسی سازی دارد. “ما این دستبند سلامتی را به عنوان بهترین مچ بند شیائومی انتخاب کردیم برای اینکه نسبت به سری قبلی خود یعنی می بند 2 پیشرفت زیادی داشته و از نظر کیفیت محصول مرغوبی است همینطور قابلیت های ویژه ای دارد که باعث میشود این مچ بند مختص به نسل خاصی نباشد و هر کس در هر سنی بتواند از ان استفاده کند”

قیمت این موچ بند هوشمند 300000 تومان است.

ارزش خرید:

  • صفحه نمایش amoled
  • ضد اب
  • باتری با دوام
  • مناسب برای تمام نسل ها
  • قیمت اقتصادی
  • قابلیت سفارشی سازی بالا

معایب:

  • کابل شارژ کوچک است و به راحتی گم میشود

سخن آخر

در این مقاله به صورت مفصل در مورد دستبندهای سلامتی شیائومی و هواوی با شما صحبت کردیم ، همچنین به شما گفتیم که بهترین مدل از انها کدام است، بعد از خواندن این مقاله مسلما میدانید که امکانات یک دستبند سلامتی خوب چیست، ردگیری خواب و شناسایی حرکات ورزشی دو چیزی است که حتما باید در نظر داشته باشید، همچنین قیمت محصول نیز باید متناسب با جیب شما باشد.

از بین مچ بند های هوشمند برتر کدام یک را خریداری کرده اید و یا قصد ان را دارید؟ نظرات جالب خود را با ما در میان بگذارید، بی صبرانه منتظر شنیدن انها هستیم.

 

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 1 میانگین رای: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا