ارز دیجیتال q
کلاد

هاست ابری [ میزبانی ابر پیشرو و تفاوت ان با هاست vps ]

هاستینگ موضوع مهمی است که استارت آپ ها و شرکت های تازه کار باید بهش توجه  به آن ویژه ای داشته باشند، هر کسب و کاری که یک وب سایت وردپرسی داشته باشه، برای راه اندازی اون سایت به هاست نیاز داره، میزبانی پیشرو از نظر فناوری و بهتر کدام است؟ تنوع سرویس های میزبانی زیاد هستند،میزبانی وب پایه و اساس اینترنت است، هر سایتی که بازدید می کنید در یک جایی میزبانی می شود.

سایت شما نیز به یک میزبان احتیاج خواهد داشت ، و یکی از بهترین گزینه های موجود برای شما میزبانی ابری است. به جای اینکه به یک سرور وصل شود ، میزبانی ابری منابع خود را از منابع مختلفی می گیرد. انتخاب یک میزبانی وب متناسب با بودجه و کسب وکار اولین چیزی هست که ذهن موسسان استارت آپ ر درگیر میکنه، انواع زیادی از هاست داریم، اشتراکی، اختصاصی و میزبانی vps که ما در مقاله انواع هاست در موردش حسابی توضیح دادیم. ما به طور مستقلیم در مورد فناوری های ابری تحقیق و بررسی میکنیم در زیر نتایج این بررسی را مشاهده کرده به طور کامل با cloud host اشنا میشوید.

سرور ابری چیست؟

قبل از اینکه با میزبانی ابری اشنا شوید بهتر است سرور ابری را بشناسید، سرور ابری یک سرور مجازی (به جای یک سرور فیزیکی) است که در محیط محاسبات ابری اجرا می شود.ابر پیشرو در تمام کسب و کار هاست من جمله میزبانی وب، این سرور از طریق پلتفرم محاسبات ابری ساخته، میزبانی ارائه شده و از طریق اینترنت ارائه میگردد همچنین از راه دور نیز قابل دسترسی است. سرورهای Cloud تمام نرم افزاری را که برای اجرا نیاز دارند با خود به همراه داشته و می توانند به عنوان واحدهای مستقل عمل کنند.

سرور ابری
عکس یک ابر و سخت افزار مربوط به سرور

مزایای استفاده از سرور ابری چیست؟

رایانش ابری در حال گسترش و  تسخیر بازارهای جهانی است، این چیزی است که امارها میگویند سرور ابری ثبات و امنیت (نسبی) را به شما می دهد زیرا هرگونه مشکل نرم افزاری از محیط شما جدا شده است. سایر سرورهای ابری تأثیری در سرور cloud شما و بالعکس ندارند. اگر کاربر دیگری سرور cloud خود را سنگین کرده و حجم ترافیک بالایی رو ان سوار کند ، این برخلاف سرورهای فیزیکی هیچ تاثیری روی سرور cloud شما نخواهد گذاشت.

سرورهای ابر پایدار ، سریع و ایمن هستند. آنها از مشکلات سخت افزاری که در سرورهای فیزیکی دیده میشود به دور هستند ، و احتمالاً پایدارترین گزینه برای مشاغل هستند که مایل به پایین نگه داشتن بودجه IT و هزینه ها هستند.

هاست ابری چیست؟

Cloud hosting جایی است که سایت شما روی چندین سرور ذخیره می شود و به شما امکان می دهد منابع مختلفی را از مکانهای مختلف استفاده کنید. این امر باعث می شود که میزبانی ابری به نوعی میزبانی بسیار مقیاس پذیر ، قابل اعتماد و انعطاف پذیر ، مناسب سایت هایی باشد که هر از گاهی ترافیک افزایشی و کاهشی را تجربه میکنند. اگر شما از یک هاست اشتراکی استفاده کنید دچار مشکل یا خرابی یشود سایت شما نیز از دسترس خارج میشود ولی در میزبانی ابری اینگونه نیست اگر مشکلی در یکی از سرور ها به وجود اید سرور دیگری جایگزین ان خواهد شد این به لطف hypervisor و رایانش ابری است.

میزبانی ابر برای هر کسی که به انعطاف پذیری نیاز دارد بسیار عالی است اگر یک بازاریابی بزرگ بزرگ پیش دارید و قرار است برای مدت کوتاهی به سایت شما ترافیک بالایی وارد شود میزبانی ابری همان چیزی است که میتواند جوابگوی این نیاز باشد.

هاست ابری یا اشتراکی؟

میزبانی وب به صورت مشترک ارزانترین ، محبوب ترین و گسترده ترین نوع راه حل میزبانی وب است، با میزبانی مشترک ، یک سرور واحد بین چندین کاربر تقسیم می شود. هر کاربر مقدار مشخصی از پهنای باند را دریافت می کند.

میزبانی Cloud به دلیل توانایی بالا در برخورد با ترافیک های سنگین ،امنیت بالاتر و همچنین قابلیت اطمینان بیشتر به عنوان گزینه مناسب تری در قیاس با میزبانی مشترک (shared hosting) به حساب می آید.

با این حال ، این مزایای خاص در قابل افزایش هزینه ها انجام می شود ، و بیشتر خدمات میزبانی ابر از قیمت بیشتری نسبت به میزبانی مشترک برخوردار هستند. اما اگر قصد بزرگتر کردن سایت خود را دارید و به سایتی با میزان کارایی بالا نیاز دارید ، احتمالا مزیبانی ابری بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

اگر تازه کار را خود شروع کرده اید و بودجه کمی دارید ، یک برنامه میزبانی مشترک ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد تا زمانی که پول بیشتری برای تامین مخارج هاست ابری به دست اورید.

به خاطر داشته باشید : میزبانی ابر برای سایتهای بزرگتر بهتر است.

هاست ابری یا میزبانی vps ؟

قبل از محبوب شدن رایانش ابری ، VPS بهتریین گزینه برای دستیابی به یک سرور اختصاصی بود . با VPS، سرعت بارگیری صفحه سایت شما سریع تر از میزبانی مشترک خواهد بود.

اما میزبانی VPS به این دلیل محدود است که وب سایت شما هنوز هم در یک سرور فیزیکی میزبانی شده است – حتی اگر یک پارتیشن جداگانه نیز برای خود داشته باشید. وب سایت های دیگری نیز در همین سرور وجود دارند. البته که شما می توانید حافظه و قدرت پردازنده موجود در سرور مجازی خود را افزایش دهید ، اما این مقادیر هنوز ثابت هستند. سرور فیزیکی فقط مقدار مشخصی از منابع را در اختیار دارد. برای قدترمند تر کردن میزبانی VPS خود باید به یک بسته جدید سخت افزاری ارتقا یاببد.

VPS مخفف Virtual Private Server است. این یک نوع هاستینگ است که امکانات و مزایای یک سرور اختصاصی را به شما می دهد – اما بدون هزینه های سنگین. میزبانی VPS از سرور فیزیکی استفاده می کند که منابع ان در بین سرورهای مجازی مجزا تقسیم شده است. اگر چه شبیه به هاست اشتراکی منابع خود را را با تعدادی دیگر از کاربران به اشتراک می گذارید اما هیچ ارتباطی بین شما و انها وجود ندارد و دو کاربر کاملا از همدیگر جدا هستند (در صوت وجود عیب در یک vps ، وی پی اس دیگری دچار مشکل نمیشود).

شما همچنین در هاست vps می توانید سیستم عامل و نرم افزار خود را به هر صورت که می خواهید پیکربندی کنید میزبانی VPS با یک مشکل همراه است: از آنجا که سیستم های مجازی زیادی در یک سرور فیزیکی وجود دارد ، اگر VPS دیگری در مصرف منابع زیاده روی کند ین امر بر روی سایت شما نیز تاثیر میگذارد.

 

vps or cloud host
مقایسه هاست ابری و vps ، تحول دنیای اطلاعات با رایانش ابری

به خاطر داشته باشید : هاست vps هر چند بهتر از هاست اشتراکی است ولی شبیه به میزبانی مشترک از نظر منابع محدود بوده و نسبت بهه میزبانی وب ابری محدودیت بسیار بیشتری دارد به عبارتی وی پی اس مقیاس پذیر نیست در حالی که هاست ابری قابلیت مقیاس پذیری بالایی دارد.

البته میزبانی ابری به اندازه میزبانی VPS گزینه های سفارشی سازی زیادی را ارائه نمی دهد – و اگر میزبان شما این سفارشی سازی ها را به شما اجازه دهد ، به طور معمول برای پیکربندی یک سرور مبتنی بر ابر به دانش فنی بسیار بیشتری احتیاج دارید.

برنده کدام است ؟ میزبانی ابر از لحاظ عملکرد و قابلیت اطمینان در صدر قرار دارد و بدون شک بهترین هاست است.

VPS را انتخاب کنید اگر

  • کسب و کار شما شما نسبتاً کوچک است و ترافیک وب ماهانه شما قابل پیش بینی است
  • دانش شما کم بوده و فقط قادر به میدریت یک سرور vps هستید

میزبانی ابری را انتخاب کنید اگر 

  • شما به دانش بالایی دارید و به راحتی می توانید سفارشی سازی های سرور مبتنی بر ابر را انجام دهید
  • شما یک فروشگاه بزرگ اینترنت هستید و یا یک وبسایت که حجم ترافیک بالایی دارد و همچنین نمتوانید پیش بینی کنید که در ماه رو به رو ایا ترافیک افزایشی خواهید داشت؟ و یا ترافیک شما کاهشی است
  • کسب و کار شما در حال رشد است و شما باید مطمئن باشید که میزبانی وب شما می تواند بدون هیچگونه مشکل یا اختلال در خدمات ، بار اضافی که توسط بازدیدکنندگان ایجاد شده است را برطرف کند
امکانات و ویژگی ها vps Cloud
بر روی یک سرور فیزیکی راه اندازی شده است
بر روی چندین سرور فیزیکی راجرا میشود
سطح بالایی از امنیت را فراهم میکند
گزینه ها وامکانات سفارشی سازی عالی
گزینه های اولیه سفارشی سازی
منابع اختصاصی
منابع نامحدود
میزان بالایی از مقیاس پذیری
ضمانت توانایی مقابله با افزایش ترافیک ✖ 
در دسترس بودن بالا
✖ 

 

در جدول بالا تفاوت کامل میزبانی ابر با میزبانی vps را مشاهده میکنید.

بیشتر شرکتهای میزبان امکان تغییر از یک نوع میزبانی به دیگری را آسان می کنند ،برای اطمینان از ساده بودن روند کار ، بررسی کنید که میزبان وب شما قابلیت عوض کردن سرویس هاست از یک نوع به دیگری را ارائه میدهد یا خیر.

ایا میزبانی وب از امنیت برخودار است؟

بله ، داده های شما در ابر نسبتاً ایمن هستند – احتمالاً خیلی بیشتر از هارد دیسک شما. علاوه بر این ، فایلها به راحتی قابل دسترسی و نگهداری هستند. با این حال ، سرویسهای ابری در نهایت داده های شما را در دست افراد دیگر قرار می دهند.

 

خلاصه و نتیجه گیری

اگر شما یک صاحب یک کسب و کار هستید و به دنبال استفاده از فناوری و بهره مندی از خدمات پیشروی ابری هستید مسلما میزبانی ابری همان چیزی است که به دنبال ان هستید، مقیاس پذیری از خصوصیات رایانش ابری است و به لطف ان هیچ زمانی سایت شما دچار قطعی یا مشکل نمیشود. ایا تجربه استفاده از یک هاست ابری را دارید؟ به نظر شما کدام هاست مناسب برای سایت وردپرسی است؟ نظرات و تجربیات با ارزش خود را با ما در میان بگذارید. همچنین شما میتوانید این صفحه به صورت یک فایل pdf برای خود نگه دارید.

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 1 میانگین رای: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا