ارز دیجیتال q
بدون دسته بندیبررسی برنامه اندروید

سریع ترین روش یادگیری زبان انگلیسی با برنامه دولینگو

آیا برنامه دولینگو را می شناسید؟ یک برنامه آموزش چند زبانه در سراسر جهان است. امروز با بررسی برنامه دولینگو به عنوان «سریع ترین روش یادگیری اموزش زبان انگلیسی» در منزل با یورمگ همراه باشید.

برنامه دولینگو بهترین برنامه اموزش یادگیری زبان است. نرم افزار دوولینگو زبانهای مختلف خارجی را به روشی سرگرم کننده و جذاب آموزش می دهد. این برنامه در هر حوزه کلمات متفاوتی دارد ، از جمله حیوانات ، مواد غذایی ، اشیاء و … به صورت درستی همه چیز را دسته بندی کرده.

دولینگو به کاربران خود این امکان را می دهد تا زبان های مختلف را به سادگی و به روش های مهیج فرا بگیرند. از بین تمام برنامه های یادگیری زبان های خارجی ، هیچ نرم افزاری مانند دوولگو موفق نبوده است.

Duolingo در واقع یک بستر یادگیری زبان است که هدف آن ارائه خدمات آنها به عملا هر کسی که نیاز دارد یا می خواهد یک زبان خارجی بیاموزد ، است. این مرکز در سال 2012 با دفتر مرکزی در پیتسبورگ ، پنسیلوانیا آغاز به کار کرد.

Duolingo از یک قالب گیمیفیکیشن  برای دوره های زبان خود استفاده می کند. با یادگیری سطح ابتدایی ،فرد می تواند امتیاز و “زبان” (ارز Duolingo) کسب کند که می تواند برای خرید power-ups در فروشگاه آنلاین برنامه استفاده شود.

این مرکز در حال حاضر 88 دوره زبان را ارائه می دهد ، که تقریباً دوازده مورد کم تحرک (یا در مرحله “hatching”) است. 33 دوره از این دوره ها برای گویندگان انگلیسی در دسترس است.

نرم افزار مذکور بصورت رایگان در دسترس است و با تماشای تبلیغات می توانید هر زبانی را به صورت رایگان یاد بگیرید. اگر هنوز برنامه های یادگیری زبان مورد علاقه خود را پیدا نکرده اید ، برنامه دولینگو را توصیه می کنیم.

اگه چه برنامه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی و در سطح عالی طراحی شده اند اما هیچ پروژه ای مانند این نرم افزار وجود ندارد که توانسته است این حجم از کاربران مختلف را در سراسر جهان جلب کند.

 برنامه Duolingo ؛ بهترین اپلیکیشن آموزش زبان دنیا

برنامه Duolingo اکوسیستمی است که شامل یک وب سایت و برنامه یادگیری زبان و همچنین شامل تست ها و امتحانات مهارت زبان به صورت دیجیتالی است.

این شرکت از مدل Freemium یا پایه رایگان استفاده می کند که بدون هیچ گونه هزینه ای برنامه و وب سایت را در اختیار کاربران خود میگذارد. Duolingo همچنین با هزینه بسیار کمی خدمات مطلوب ارائه می دهد.

پروژه برنامه Duolingo در شهر پینبرگ در پاییز سال 2009 با یک استاد دانشگاه به نام های لوئیز ون آن و دانشجوی فارغ التحصیلش سورین آغاز شد که بعداً به همکاران خود پیوستند و برنامه را به شکلی که امروز میبینید گسترش دادند.

پیدایش و ساخت برنامه Duolingo در دو مکان سرچشمه گرفت. لوئیس ون آن برنامه دیگری را انجام می داد که در واقع دو هدف به دنبال داشت ، همان چیزی که “توفر” نام داشت.

برنامه Duolingo در ابتدا با به عنوان یک «نرم افزار آموزش زبان خارجی» به کاربران خود انجام وظیفه میکرد و در کنار آن عبارات ساده موجود در فایل های آفیس نیز ترجمه می شد ، گرچه توابع ترجمه از آن زمان تاکنون بسیار توسعه یافته است.

Duingo یک ماه بعد در تاریخ 30 نوامبر 2011 (9 آبان 1390) در یک نشست خصوصی معرفی شد و به بیش از 300000 کاربر در لیست انتظار خود رسید.

همچنین Duolingo در 19 ژوئن 2012 (30 خرداد 1391) برای عموم رونمایی شد.

Duolingo در تاریخ 13 نوامبر 2012 (23 آبان1391) نسخه ای از برنامه را برای iOS از طریق فروشگاه App Store iTunes منتشر کرده است. دانلود این برنامه رایگان است و با اکثر دستگاه های iPhone و iPad سازگار است.

Duolingo در 29 مه 2013 (30 اردیبهشت1392) همچنین نسخه ای از برنامه خود را برای سیستم عامل اندروید منتشر کرد که در سه هفته اول حدود یک میلیون بار بارگیری شد و به سرعت تبدیل به بهترین برنامه آموزشی در فروشگاه Google Play شد. در حال حاضر برنامه بیش از 150000000 کاربر دارد و به شما در اموزش 30 تا از بهترین زبان های دنیا کمک میکند.

با دولنیگو چه زبانهایی را میتوانید سریع یادبگیرید؟

این برنامه به 30 (به استثنای زبانها برای رمان ها و آثار اساطیری) از جمله: چینی ، چک ، دانمارکی ، هلندی ، اسپرانتو ، فرانسوی ، آلمانی ، یونانی ، هاوایی ، عبری ، هندی ، مجارستانی ، اندونزیایی ، ایرلندی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کره ای ، Navones ، نروژی ، لهستانی ، پرتغالی (BR) ، رومانیایی ، روسی ، اسپانیایی ، سواحیلی چینی ، سوئدی ، اوکراینی ، ویتنامی و Welch. دوره های عربی نیز در حال توسعه است.

اگر یکی از دوستان شما یا اعضای خانوادتان به دنبال یادگیری زبان انگلیسی است میشناسید برنامه دولینگو گویندگانی برای زبان های مختلف را در برنامه قرار داده است.

زبانهایی که در زیر اشاره میشود همه به صورت صوتی دارای گوینده در برنامه هستند:
عربی ، بنگالی ، چینی ، چکسلواکی ، ترکی ، آلمانی ، یونانی ، اندونزیایی ، مجارستانی ، مجارستانی ، اندونزیایی ، ژاپنی ، کره ای ، لهستانی ، پرتغالی ، پنجابی ، رومانیایی ، روسی ، روسی ، اسپانیایی ، تاگالوگ ، تامیل ، تلوگو ، تایلندی ، تایلندی ، پرتغالی.

قیمت برنامه Duolingo چه قدره؟

برنامه Duolingo به عنوان یک برنامه رایگان وارد بازار شد و به کاربران قول داد که برای همیشه مجانی بمانند.

این شرکت با پشتیبانی از تبلیغات و تأمین هزینه عضویت پرداخت شده به نام Duolingo plus ، به قول خود عمل کرد.

نسخه غیر رایگان دولینگو 9.9 دلار در هر ماه هزینه داردو با خرید اشتراک plus علاوه بر حذف تبلیغات برای شما امکان دانلود درس هارا برای استفاده افلاین محیا میکند در صورتی ک نسخه رایگان از چنین مزیتی برخودار نیست.

[من فکر میکنم چنین مبلغی برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار عالی است و هزینه گزافی نیست با توجه به اینکه اموزشگاه های زبان هزینه های بسیار بیشتری برای این امر دریافت میکنند. در حالی ک متخصصین انگلیسی زبان دولینگو مسلما بهتر از یک اموزشگاه میتوانند به شما اموزش زبان دهند.]

لازم است بدانید برنامه هایی که کارکردی شبیه به دولینگو دارند از هزینه ماهی 100 تا 210 دلار برخودارند ک ده و حتی 20 برابر گرانتر از دولینگو است.

خصوصیات مثبت برنامه اموزش زبان دولنیگو

این برنامه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که به هر شخصی که دنبال یادگیری زبان است کمک میکند. در این قسمت با معرفی مزیت های برنامه دولینگو همراه ما باشید.

ایجاد انگیزش

دوولینگو دریافت که دانش آموزان باید برای یادگیری زبانها انگیزه پیدا کنند و فراموش نکنند که به این برنامه بازگردند و در برخی از سرگرمی های زبان خود شرکت کنند. دولینگو از روش های منحصر به فرد و تاثیر گذار برای این کار استفاده میکند.

اولین رویکرد تعیین هدف است. اهدافی که تعیین کرده اید ، می تواند از یادگیری به ندرت برای یادگیری “روزانه” تغییر یابد ، و انتخاب این گزینه ها به عنوان یک هدف یادگیری ، کاملاً با انگیزه و جدی بودن شما در زبان آموختن برمیگردد.

کاربر می تواند هدف “عادی” را برای یادگیری زبان اسپانیایی و “به ندرت” برای یادگیری زبان آلمانی انتخاب کند. یک مربی مجازی (به نام دوع) هر روز به شما یادآوری می کند که آیا در راه رسیدن به اهداف خود هستید یا خیر.

این برای کسانی که قصد جدی در یادگیری زبان جدید و همچنین استفاده از برنامه دارند یک روش موثر و بهینه است.

دلیل این دستیار شخصی و کمک کننده جذاب این است که دولینگو میخواهد شما در راه اموختن زبان همیشه فعال باشید و مطمعن شود در راه درستی قدم گذاشته اید.

به عنوان روش دوم که برنامه جهت افزایش انگیزه شما استفاده میکند موضوعی است به نام “bonus Skills” به عنوان نمونه در دوره فرانسوی برنامه به شما این نشان را اهدا میکند اگر که اصطلاحات تصخصی ان زبان را نیز به خوبی درک کرده و اموخته باشید.

استفاده از جملات ساده از همان روزهای نخستین

اگر یادگیرنده پرشور و اشتیاقی هستید و می خواهید بلافاصله جملات را یادبکیرید ، دالینگو این فرصت را به شما می دهد. شما در برنامه، اولین جلسات یادگیری سریع زبان را با چند کلمه ساده مانند آب ، نان ، سیب و غیره شروع می کنید و بعد از چند درس و یادگیری چند کلمه اساسی ، به تدریج یاد می گیرید که آنها را چگونه به زبان اورده و حتی صحبت کنید.

تمام کاری که اکنون باید انجام دهید این است که به جای صفحه نمایش خود با افراد واقعی بروید و صحبت کنید.

تکرار فاصله دار

زمانی که درباره واژه جدید یا نکته گرامری جدیدی می‌خوانید، در آن لحظه گمان می‌کنید که آن کلمه یا نکته را به خوبی فراگرفته‌اید، اما «تکرار فاصله‌دار» دقیقا همان چیزی است که واقعا به آن نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که آیا واقعا آن زبان را یاد گرفته‌اید یا خیر

تکرار زبان روشی برای خواندن کلمات خاص و به تدریج افزایش فاصله بین هر جلسه تکراری برای یادگیری کلمه است.

منطق این کار در این نکته نهفته است که در نهایت قادر خواهید بود هرچیزی را فراموش نکنید ، حتی اگر چند ماه از آموزش به دور باشید.

 رابط کاربری خوب

ظاهر Duolingo بسیار جذاب است. این یک دکمه لاک پشت کوچک است که به شما امکان می دهد تلفظ آهسته کلمه یا عبارت مورد نظر خود را بشنوید ، ویژگی ای که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

این صدای ناز و آهسته ویژگی بسیار مفیدی در تمرینات زبان است که احساس را که می شنوید دقیقا به مخاطب خود می دهد.

یادگیری تصویری

بسیاری از فرایندهای یادگیری در دالینگو بصری هستند. قرار گرفتن در معرض عکس برای یادگیری واژگان ، رنگهای خاص برای نشان دادن جواب صحیح و متون برجسته برای کلمات و نکات جدید دستور زبان ، همه توانایی های بصری جذاب آقای Dulingo هستند. اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید این برنامه برای شما بسیار مفید خواهد بود.

ویژگی های منفی برنامه Duolingo

اگرچه برنامه Dolingo می تواند در یادگیری زبان های مختلف به شما کمک زیادی کند ، اما هنگام انتخاب این برنامه به عنوان برنامه زبان دوم خود باید چندین نکته مهم را در نظر بگیرید. در اینجا برخی از این نکات آورده شده است.

 جایی برای خطا وجود ندارد

اشتباه کردن بخشی اجتناب ناپذیر و اساسی در فرایند یادگیری زبان است. برای به دست آوردن تسلط کامل بر زبان ، باید این شجاعت را داشته باشید که با آن زبان صحبت کنید ، و فرقی نمی کند که شما گاه اشتباه می کنید.

برنامه Dolingo شما را به دلیل خطاهای املایی یا غلط املایی جریمه و مجازات می کند.

بنابراین توصیه ای که ما برای شما داریم این است که کمال گرایی دالینگو را خیلی جدی نگیرید. این برنامه فقط در تلاش است تا به شما در یادگیری زبان کمک کند ، که بعضی اوقات می تواند بسیار زیاد باشد.

برای زبان آموزان مبتدی که می خواهند یک زبان را سریع بیاموزند

دروس Duolingo تمرکز جدی در ترجمه مستقیم کلمات و عبارات دارد، که باعث می شود یادگیری سریع و ساده باشد ، اما نه عمقی و ریشه ای.

این بدان معنی است که زبان آموزان اغلب در سناریوهای زندگی واقعی قرار نمی گیرند و مجبور می شوند با استفاده از زبانی که یاد می گیرند شروع به تفکر کنند. اگر در مکالمه ضعف دارید دولینگو نمیتواند خیلی به شما کمک کند.

نوبت به شما رسیده است، شما چه فکر میکنید؟

در این مقاله با برنامه دولنیگو اشنا شده و دریافتید که چگونه این اکوسیستم میتواند به کسانی که علاقه دارند نه تنها انگلیسی بلکه زبان های زنده دیگر کشور های جهان را نیز بیاموزند کمک کند.

هر چیزی مزایای و معایبی دارد و دولینگو نیز از این قاعده مستنثی نیست، بستگی به شما دارد که این نرم افزار اموزش زبان را تست کنید یا خیر.

ایا تا کنون از دولینگو استفاده کرده اید؟ به نظر شما دولینگو میتواند در سرعت دادن به اموزش زبان شما کمک کند؟ نظرات خوب خود را با ما در میان بگذارید . همچنین از انتقادات شما جهت هر چه بهتر شدن مقالات استقبال مینماییم.

این مطلب ابتدا در سایت برنامه های آموزش زبان انگلیسی منتشر شده است.

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 3 میانگین رای: 5]

یک نظر

  1. با سلام
    من به مدت یک سال است که از دولینگو برای آموزش زبان آلمانی استفاده میکنم ، اخیرا در پی فلش کردن گوشیم و باز دانلود برنامه ، تمام سابقه ی مطالعاتیم رو از دست دادم و دستیابی به آون ساده نیست لطفا راهنماییم کنید .
    در ضمن آیا در دولینگو با پایه ی زبان فارسی میشه انگلیسی یاد گرفت ؟ یعنی آیا اخیرا زبان فارسی به دایره ی زبانهای دولینگو اضافه شده یا خیر ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا