ارز دیجیتال q
امنیتتکنولوژی نیوزگوشی گجت نیوز

اینستاگرام در حال حذف دنبال کنندگان ، کامنت ها و لایک های جعلی است

روز دوشنبه اینستاگرام اعلام کرد که در حال حذف دنبال کنندگان ، کامنت ها و پسندهایی (likes) است که توسط اپلییکشن ها و سرویسهای مجهز به هوش مصنوعی تولید و باعث افزایش محبوبیت کاربران بیشتر از ان چیزی که در واقع هستند میشود.
این پاک سازی در حالی صورت میگیرید ک فیسبوک شرکت مادر اینستاگرام در تلاش است اعتماد از دست رفته خود را به دست اورد(هر چند این موضوع بعید است و دیگر کمتر کسی میتواند به شبکه اجتماعی فیس بوک اعتماد کند)و به مردم اعتماد دهد که شبکه اجتماعی و سرویس های فیس بوک نیز میتوانند قابل اعتماد باشند.
اینستاگرام در بلاگ خود نوشت:
به تازگی ما اکانت هایی مشاهده کرده ایم که از نرم افزار هایی مجهز به هوش مصنوعی برای افزایش مخاطبان خود استفاده میکنند.از امروز ما شروع به حذف لایکهای دروغین، دنبال کنندگان و کامنتهای افرادی میکنیم که از این نرم افزار ها برای افزایش محبوبیت خود استفاده کرده اند.
اینستاگرام از نرم افزاری که خود تولید و طراحی کرده است برای شناسایی اینگونه از حساب هایی استفاده مکیند که شرایط و قوانین استفاده از اینستاگرام را نقض کرده اند.

اینستاگرام خاطر نشان ساخت که به کاربران در مورد لایک ها، فالوورها و نظرات پاک شده اطلاع خواهد داد.

بر اساس گفته های سایت اشتراک ویدئو و عکس، کاربرانی که به یکی از این اپلییکشن های غیر مجاز لینک شده اند تنها لازم به عوض کردن پسورد حساب خود برای قطع ارتباط با این نرم افزارها میباشند.
این حرکت اینستاگرام در حالی انجام میشود که نگرانی های فزانیده ای در ارتبطات با تلاش های فیس بوک برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط و دستکاری شده ایجاد شده است.به تازگی روزنامه نیویورک تایمز در گزراشی نقد امیز فیس بوک را متهم به نادیده گرفتن هشدارهای مربوط به فعالیت‌ و نفوذ دولت روسیه در پلت فرم خود و استفاده از یک شرکت مشاوره‌ای برای بی‌اعتبار کردن منتقدان شبکه اجتماعی خود کرده است.

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 12 میانگین رای: 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا