ارز دیجیتال q
بهترینسخت افزار

اس اس دی چیست + بهترین اس اس دی اکسترنال🤗

اگر شما اینجایید، احتمالا به دنبال یافتن بهترین هارد اکسترنال (hdd external) حافظه اس اس دی
(SSD) هستید، اگر چنین است تبریک میگویم به جای درستی امده اید. در این مقاله به طور کامل درباره ساختارهای SSD ، انواع SSD ، مزایا و معایب SSD و همچنین فناوریهای مرتبط با  حافظه SSD صحبت کرده و در اخر نیز بهترین اس اس دی اکسترنال را معرفی میکنیم.

هارد چیست؟

هارد دیسک

CPU از سه واحد اساسی تشکیل می شود: واحد حافظه ، واحد کنترل و واحد حساب و منطق (ALU). هر سه واحد برای عملکرد رایانه ها ضروری هستند. در این مقاله در مورد درایوهای هارد دیسک و نقشی که آنها در شکل گیری بخش لاینفک واحد حافظه ایفا می کنند صحبت می کنیم.

هاررد دیسک به طور خلاصه دبه زبان انگلیسی HDD اصلی ترین و بزرگترین دستگاه ذخیره سازی رایانه است که شامل مدار الکترونیکی و حرکت قطعات برای ذخیره داده ها با استفاده از قطب های مغناطیسی است. داده هایی که بر روی درایو های هارد دیسک ذخیره میشوند دائمی است و حتی اگر کامپیوتر خاموش شود باز هم در جای خود باقی است.

شرکت های ذخیره سازی داده های آمریکایی Seagate Technologies و Western Digital ، Hitachi و Toshiba تولید کنندگان پیشرو درایوهای دیسک سخت هستند.

پس از معرفی آن در سال 1956 ، ساختار داخلی HDD تغییر چندانی نکرده است ، به جز اینکه ابعاد ان تغییر یافته است. هارد دیسک این اساساً شامل پلاترهای دیسک سخت (مواد مغناطیسی به شکل دیسک) در داخل محفظه بسته شده هوا است.

از داخل ، یک طرف محفظه ، برد کنترل الکترونیکی است که کنترلر دیسک نام دارد. همچنین موتوری وجود دارد که پلاتترها را در 3600 یا 7200 دور در دقیقه در زیر صفحه می چرخاند.

معماری اتصال

این هارد دیسک ها با استفاده از کابل برق و ATA ، SATA یا SCSI از طریق درگاه های انتهای عقب به مادربرد وصل می شوند. کابل دقیق b استفاده می شود به نوع HDD بستگی دارد و معمولاً همراه با HDD است.

حافظه ssd (اس اس دی) چیست؟

سوال: هارد اس اس دی چیست
جواب: درایو حالت جامد (SSD)یا حافظه اس اس دی نسل جدیدی از دستگاههای ذخیره سازی است که در رایانه ها استفاده می شود. SSD ها دیسک های سخت مکانیکی سنتی را با استفاده از حافظه مبتنی بر فلش جایگزین می کنند ، که به طور قابل توجهی سریعتر است.

فناوری های ذخیره سازی دیسک سخت قدیمی کندتر عمل می کنند ، که اغلب باعث می شود رایانه شما کندتر از آنچه لازم است باشد. SSD ها به دلیل کم بودن زمان خواندن و ورودی های سریع ، کامپیوترها را بطور قابل توجهی سرعت می بخشند.

 

SSD ، کوتاه شده عبارت Solid State Drive ، یک وسیله ذخیره سازی است که از مجموعه های مدار مجتمع به عنوان حافظه برای ذخیره داده ها استفاده می کند. این دستگاه از یک واحد کنترل ، یک واحد ذخیره سازی (تراشه NAND Flash یا DRAM) ، یک حافظه نهان اختیاری (یا بافر) و یک رابط تشکیل شده است.

تراشه کنترل اصلی اس اس دی چیست؟

هر هارد اس اس دیدارای یک واحد کنترلی است (که اصطلاحاً آن را کنترلر اصلی نیز می نامند) که جزء اصلی آن یک تراشه کنترل اصلی است.
این کنترلر دارای دو عملکرد زیر است:

 • اتصال محل ذخیره سازی به interface (درگاه) ، تا داده ها به رایانه منتقل شوند.
 • مسئول تکمیل دستورالعملهای مختلف در SSD. به عنوان مثال: خواندن و نوشتن داده ها ، تسطیح فرسودگی(WL) ، مدیریت بلوک بد ، بررسی و تصحیح خطا (ECC) ، بازیافت حافظه (GC) و غیره.

در یک کلام ، کیفیت تراشه اصلی کنترل مستقیماً عمر SSD را تعیین می کند.

ssd
SSD_Controllers

تراشه حافظه چیست؟

به طور کلی تراشه های حافظه را می توان به دو نوع تقسیم کرد: تراشه فلش NAND و تراشه DRAM.

DRAM ، مختصر حافظه دسترسی تصادفی پویا ، دارای سرعت خواندن و نوشتن سریعتر از تراشه فلش NAND است. با این حال ، پس از خاموش کردن ، DRAM داده را از دست می دهد. بر اساس نکات فوق ، DRAM معمولاً در بانکهای حافظه (memory bak استفاده می شود و فقط چند SSD معدود از آن استفاده می کنند.

فلاش NAND یک فناوری ذخیره سازی غیر فرار است ، یعنی داده ها پس از قطع برق هنوز در جای خود باقی میمانند. با توجه به مزایای آن مانند مصرف برق پایین ، قیمت پایین و عملکرد خوب ، از آن در SSD ها بسیاری استفاده می شود.

تراشه فلش NAND را می توان به حافظه های فلش SLC (سلول تک سطح) ، حافظه فلش MLC (سلول چند سطح) ، TLC (سلول سه سطح) و QLC (سلول چهار سطح) تقسیم کرد. علاوه بر این ، تراشه های فلش NAND را می توان به حافظه های فلش NAND و حافظه فلش 3D NAND نیز تقسیم کرد.

تراشه بافر چیست؟

تراشه بافر در کنار تراشه کنترلر ایستاده است. با استفاده از آن ، SSD ها می توانند داده ها را سریعتر پردازش کنند. با این حال ، به منظور صرفه جویی در هزینه ، برخی از راه حل های ارزان قیمت SSD تراشه های کش را از بین می برند ، که مطمئناً عملکرد SSD را خراب می کند.

رابط چیست؟

رابط دیسک سخت اتصال بین هارد دیسک و سیستم میزبان است که برای انتقال داده ها بین آنها استفاده می شود. رابط دیسک سخت سرعت اتصال بین هارد دیسک و کامپیوتر را تعیین می کند.

به طور کلی ، SSD مشخصات رابط کاربری مشابه دیسک سخت معمولی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است دارای رابط هایی مانند SATA ، mSATA ، M.2 و U.2 باشد. این رابط ها از پروتکل AHCI پشتیبانی می کنند.
با این حال ، SSD همچنین دارای یک رابط است که فقط از پروتکل NVMe پشتیبانی می کند ، یعنی PCI

انواع حافظه SSD 

SSD ها را می توان با توجه به دو عامل طبقه بندی کرد: تراشه حافظه (یعنی فضای ذخیره سازی) و رابط.

SSD مبتنی بر DRAM و SSD مبتنی بر Flash

با توجه به فضای ذخیره سازی ، هارد اس اس دی ها می توانند به طور عمده به دو نوع تقسیم شوند: SSD های مبتنی بر DRAM و SSD های مبتنی بر فلش.

اس اس دی مبتنی بر DRAM ، DRAM را به عنوان رسانه ذخیره سازی خود پذیرفته است. با دستیابی به داده های بسیار سریع ، عموماً کمتر از 10 میکروثانیه مشخص می شود. بنابراین ، در درجه اول برای تسریع در برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد که در غیر این صورت با تأخیر در SSD های فلش یا HDD های سنتی نگه داشته می شوند.

اما ، به دلیل اینکه فرار است و برای محافظت از امنیت داده ها به نیروی مستقل احتیاج دارد ، دامنه کاربرد نسبتاً کمی دارد.
SSD مبتنی بر فلش ، عمدتا حافظه فلش NAND غیر فرار را اتخاذ می کند. در مقایسه با DRAM ، فلاش NAND از هزینه کمتری برخوردار است و امکان ذخیره داده ها بدون منبع تغذیه ثابت و از اطمینان از تداوم داده ها از طریق قطع برق ناگهانی را فراهم میکند.

نکته: سایر رسانه های ذخیره سازی برای SSD مانند 3D XPoint وجود دارد. این یک فناوری جدید حافظه غیر فرار است که در سال 2015 توسط اینتل و میکرون اعلام شده است. در مقایسه با SSD های مبتنی بر NAND ، SSD های مبتنی بر 3D XPoint دارای سرعت و استقامت بالاتری هستند. قیمت هر بیت در مقایسه با NAND گرانتر است اما ارزانتر از dram است.

SATA SSD، M.2 SSD، U.2 SSD، PCI-E SSD، NVMe SSD

مطابق رابط ، هارد اس اس دی را می توان به SATA SSD ، M.2 SSD ، U.2 SSD ، PCI-E SSD و غیره نیز تقسیم کرد. NVMe SSD نشان می دهد که این SSD از پروتکل NVMe استفاده می کند ، که به رابط نیز مربوط می شود. تا حدودی نوع رابط بر سرعت انتقال داده SSD تأثیر خواهد گذاشت.

اس اس دی در مقابل HDD

مزایای SSD

در مقایسه با HDD ها ، SSD ها دارای مزایای زیر هستند:

 • سرعت سریع تر. از آنجا که هارد اس اس دی از حافظه فلش استفاده می کند ، سرعت خواندن نسبت به دیسک سخت سنتی نسبتاً سریعتر است. علاوه بر این ، هیچ هدی در SSD وجود ندارد ، بنابراین زمان جستجو نزدیک به 0 است.
 •  مقاومت بیشتر در برابر شوک جسمی. هرگونه ضربه جسمی (مانند لرزش ، حرکات زیاد یا نوسانات دما) بر SSD ها به همان اندازه HDD تأثیر نمی گذارد زیرا هیچ قسمت متحرکی برای شکستن وجود ندارد.
 •  مصرف برق کمتر و تولید گرمای کمتر. بسیاری از حافظه اس اس دی به قدرت کمتری نیاز دارند و گرمای کمتری تولید می کنند ، در نتیجه کاهش مصرف برق به ویژه در لپ تاپ هایی که مستعد داغ شدن هستند، کاهش می یابد.
 • بدون سر و صدا. درایوهای حالت جامد فاقد موتور مکانیکی و فن هستند ، بنابراین مقدار نویز کار 0 db است.
 • دامنه وسیعی از دمای کاری. یک هارد دیسک معمولی فقط می تواند در محدوده 5 تا 55 درجه سانتیگراد کار کند. با این حال ، بسیاری از SSD می توانند در دمای بین -10 تا 70 درجه سانتیگراد کار کنند.
 • حمل آسان. در مقایسه با دیسک سخت معمولی ، SSD از نظر وزن سبک تر است.

معایب SSD

SSD ها نیز دارای معایبی هستند. در اینجا برخی از آنها را مشاهده میکنید

 • Flash SSD ها دارای چرخه نوشتن محدود هستند ، که مربوط به طول عمر SSD است. SLC SSD دارای 100000 چرخه نوشتن است ، در حالی که سطح ورودی عمومی SSD که معمولاً از MLC استفاده می کند ، تنها 10000چرخه نوشتن دارد.در تئوری ، هنگامی که چرخه نوشتن به پایان رسید ، SSD از کار می افتدد. بنابراین ، در تئوری ، طول عمر HDD طولانی تر از طول عمر SSD است. اما واقعیت این است که SSD می تواند پس از رسیدن به محدوده چرخه نوشتن ، باز هم مورد استفاده قرار گیرد همینطور SSD نسبت به HDD کمتر مستعد خراب شدن است زیرا هیچ قسمت متحرک ندارد.
 •  اس اس دی(ssd) گیگابایت بسیار گران تر از هارد دیسک مکانیکی سنتی است ، بنابراین ارتقاء SSD با همان ظرفیت گیگابایت ممکن است منجر به هزینه های قابل توجهی شود.
 • ظرفیت. به دلیل هزینه زیاد ، معمولاً ظرفیت SSD کمتر از HDD است.

درایوهای حالت جامد برای چه مواردی کاربر دارند؟

فراگیری SSD در زمینه های فناوری با کارایی بالا و رایانه های شخصی آغاز شد ، جایی که  برای زمان دسترسی بسیار کم و قدرت بالای درایوها باید بیشتر هزینه میکردید. اما از آن زمان این حافظه های ذخیره سازی در لپ تاپ های رایج و رایانه ها به گزینه ای پذیرفته شده یا حتی گزینه پیش فرض تبدیل شده اند.

ssd ها دارای کارایی در زمینه های زیر هستند؟

شرکت های تجاری و کسب و کار ها: شرکت هایی که با حجم عظیمی از داده ها (مانند محیط های برنامه نویسی یا تجزیه و تحلیل داده ها) کار می کنند ، اغلب به SSD متکی هستند ، زیرا زمان دسترسی و سرعت انتقال داده ها بسیار مهم است.

بازی:  کامپیوترهای گیمینگ همیشه از نظر قدرت محدود به تکنولوژی های محاسباتی بوده اند، این امر به ویژه برای ذخیره سازی صادق است ، زیرا بازی های مدرن مرتباً  نیاز به بارگزاری و نوشتن پرونده ها (مانند بافت ها ، نقشه ها ، سطوح ، شخصیت ها) هستندو از انجه که گفته شد اس ااس دی میتواند در این امر کمک شایانی به سیستم های گیمینگ کند.

تحرک (قابلیت حمل) : حافظه اس اس دی به توان کمتری نیاز دارند ، بنابراین به بهینگی مصرف باتری در لپ تاپ ها و تبلت ها کمک می کنند. SSD ها همچنین در برابر شوک وضربه مقاوم هستند و این باعث کاهش احتمال از دست رفتن داده هنگام از دست افتادن یا ضربه خوردن است.

سرورها: سرورهای Enterprise برای اینکه بتوانند خدماتب با کیفیت را به مصرف کنندگان و مشتریان خود ارائه دهند، برای خواندن و نوشتن سریع به SSD نیاز دارند.

هارد اکسترنال چیست؟

هارد اکسترنال دستگاهی شبیه به فلش مموری خود ما است اما با اندازه بزرگتر و چندین فضای حافظه ای که می تواند اطلاعات زیادی را ذخیره کند. البته گاهی اوقات در رایانه اطلاعاتی داریم و به دلایلی از گم شدن یا از دست دادن آن می ترسیم. می توانید این اطلاعات را در جایی به عنوان یک هارد اکسترنال ذخیره کنید. در این حالت ، به راحتی تصور می شود که در صورت از بین رفتن این اطلاعات ، یک نسخه خواهید داشت. با یک نسخه backup می توانید اطلاعات را در یک هارد اکسترنال برای همیشه امن کنید.

موارد کاربرد هارد اکسترنال اس اس دی

هارد دیسک خارجی عمدتاً برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و گسترش ظرفیت رایانه شما هنگامی استفاده می شود که فکر می کنید داده های مهم در رایانه شما به پشتیبان گیری نیاز دارند (مانند فیلم ، فایل های موسیقی ، کتابهای الکترونیکی ، برنامه های کاربردی و غیره) یا . دیسک شما به اندازه کافی فضا ندارد

هارد دیسک خارجی (اکسترنال) برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها در مقایسه با رایت CD / DVD بسیار مناسب تر است و از نظر ظرفیت از  فلاش USB بزرگتر است ، بنابراین اکنون دیسک سخت خارجی در اصل تجهیزات استاندارد یک کاربر پیشرفته کامپیوتر است.

بهترین هارد های اکسترنال

اکنون که با مزایای ssd اشنا شدید نوبت ان رسیده است تا شمارا برا بهترین هارد های قابل حمل اس اس دی نیز اشنا کنیم، ساعات زیادی زمان برای تست و آزمایش چندین مدل هارد اکسترنال صرف شده است ، بنابراین ما می توانیم بهترین هارد دیسک موجود در بازار را انتخاب کنیم که هم کیفیت و هم مقرون به صرفه است. تخصص ما تحقیق و بررسی در مورد سخت افزار های موجود در بازر و کمک به شما جهت یک انتخاب معقولانه است، در زیر با نتایج روند بررسی ما اشنا میشوید.

بهترین هارد اکسترنال برای کامپیوتر: Western Digital My Passport

4TB

Western Digita My Passport
هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت (عکس از www.onlinetrade.ru)

وقتی صحبت از بهترین هارد اکسترنال می شود ، جز Western Digital My Passport به دنبال چیز دیگری نباشید. این آخرین مدلی است که با ظرفییت 1 ترابایت تا 4 ترابایت عرضه شده است.دارای حافظه ابری و رمزگذاری 256-AES به همراه نرم افزار پشتیبان گیری WD است.

همچنین سرعت فوق العاده انتقال داده را ارائه می دهد. Western Digital My Passport یک تعادل مناسب بین قیمت و ظرفیت ارائه میدهد به اینمعنا که قیمت ها در ظرفیت های بالاتر منطقی هستند.

چرا ما این مدل را دوست داریم؟ ظرفیت ذخیره سازی بالا در هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت، سرعت انتقال داده خوب، نرم افزار پشتیبان گیری WD عالی است.

نقاط ضعف: نقطه ضعفی وجود ندارد.

بهترین هارد اکسترنال برای backup گرفتن : 2tb seagate backup plus slim

هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Slim
هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Slim

برای چه کسی مناسب است: افرادی که هارد دیسک ها را به دستگاه های مختلف وصل می کنند و بیشتر برای کارهای پشتیبان خود از آنها استفاده می کنند ، و همچنین افرادی که به دنبال مکانی برای ذخیره اسناد و عکس های خود و بررسی مجدد آنها در روز هستند.

چرا ما عاشق این مدل هستیم: “2 TB Seagate Backup Plus Slim یکی از سبکترین و باریک ترین سخت افزارهای مورد آزمایش ماست و اینکه در بحث سرعت در هنگام انتقال پرونده هایی مانند عکس و موسیقی و اسناد رایانه ای ، حداکثر سرعت در بین سایر موارد رقبا مهمتر از همه ، این هارد اکسترنال بسیار مطمئن و با آزمایش های مکرر به یکی از چهار گزینه برتر هارد دیسک که امسال انتخاب کرده ایم. همچنین با خواندن نظرات کاربرانی که این درایو را خریداری کرده اند ، درamazon و سایر سایت های فروشنده ، دریافتیم که مثبت ترین بازخورد از آنها گرفته شده است. هارد Seagate همچنین دارای یک نرم افزار کاربردی است”

نقاط ضعف: درگاه USB هنگام وصل کردن کمی شل است. اگر اتفاقی port شا شل کنید ، دیگر نمی توانید فایل های خود را در درایو بازیابی کنید. گارانتی این محصول به مدت 24 ماه در فروشگاه های انلاین ذکر شده است و در بین کاربران ما چند مورد نارضایتی از نحوه ضمانت این محصول مشاهده کردیم . با این حال ، اینها نباید تأثیری در خرید محصول داشته باشد.

ذخیره ساز تحت شبکه: synology diskstation ds218+ 2 bay

synology diskstation ds218+ 2 bay
synology diskstation ds218+ 2 bay

برای چه کسی مناسب است: هارد متصل به شبکه (NAS) برای کسانی که دارای شبکه و رسانه های بزرگ هستند مناسب است. هارد دیسک به شما امکان می دهد تا تمام پرونده ها را در یک مکان ذخیره کرده و آنها را به دستگاه های دیگر منتقل کنید.

همچنین این هارد دیسک برای backup گرفتن از چند دستگاه در یک مکان مناسب است. همچنین ، اگر داده های زیادی دارید و حساسیست ، آنها زیاد هستند و به خدماتی مانند DropBox یا pCloud اعتماد ندارید ، این درایو گزینه خوبی برای بررسی است.

چرا ما این هارد دیسک را دوست داریم:” HDD DiskStation DS218 + Synology سریعترین HDD NAS است که آزمایش کرده ایم و در تست های ما خوب جواب داده است. سخت افزار این مدل به تنهایی تقریبا 300 دلار قیمت دارد.”

این مدل دارای یک سخت افزار رمزگذاری به نام AES-Ni است که می تواند به عنوان یک لایه امنیتی اضافه شده مورد استفاده قرار گیرد. رام قابلیت بروزرسانی را دارد و نرم افزار بسیار روان است. نرم افزار این درایو به خوبی با ارائه هایی نظیر Plex ، BitTorrent و GitLab سازگار است. شما می توانید از مدل DS218 + به عنوان درایو خانگی ، توزیع رسانه ، بست الکترونیک ، هارد میزبان وب و یا ضبط فیلم های نظارت اماکن استفاده کنید.

نقاط ضعف : سخت افزارهای NAS بسیار عالی هستند ولی قیمت آنها بسیار گران است. ممکن است تنظیماتو راه اندازی آن کمی دشوار و بسیار تخصصی است. اگر مشکلی داشتید حتما با یک کارشناس مشورت کنید.

بهترین هارد اکسترنال برای یک دستگاه : WD 4TB My Book Desktop

هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال
هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Book Desktop

برای چه کسی مناسب است: این درایو برای افرادی مناسب است که بیشتر آنها را روی یک سیستم کار می کنند و می خواهند اسناد و عکسهای مهم خود را در فضایی با ظرفیت بالا ذخیره کنند. فضای بالای ذخیره سازی در کنار هارد دیسک ، این درایو را به گزینه خوبی برای ما تبدیل کرده است.

چرا ما این هارد را دوست داریم: “Western Digital’s HDD 4TB My Book بسیار قابل اعتماد است ، با خواندن بیش از صد نظر در میان کاربرانی که این درایو را خریداری کرده اند ، تقریباً از برخی نارضایتی ها وجود داشت تعداد ان کم بود و اغلب آنها راضی بودند. قیمت مقرون به صرفه است و سرعت بالای آن در انتقال پرونده بسیار جذاب است. این محصول به مدت 24 ماه در بعضی زا فروشگاه های انلاین ضمانت می شود و فضای ذخیره بالا آن باعث می شود خیال شما راحت باشد.”

نقاط ضعف: همه هارد دسک تاپ هایی که تست کردیم خوب عمل کردند و اختلاف بین آنها جزئی و ناچیز بود. از آنجا که عملکرد این سخت افزارها مشابه است ، پیشنهاد ما این است که سعی کنید ارزان ترین آنها را به یک برند معتبر تبدیل کنیم. مخاطبان برند Western Digital محصولات خوبی در بازار دارند که می توانید بدون نگرانی آنها را خریداری کنید.

هاردی که بهترین عملکرد را دارد: samsung t5 portable ssd – 500gb

SSD اکسترنال سامسونگ مدل
SSD اکسترنال سامسونگ مدل T5 ظرفیت 500

برای چه کسی مناسب است: SSD اکسترنال سامسونگ مدل T5 ظرفیت 500  برای عکاسان ، گرافیک ها و افرادی که کارهای حرفه ای انجام می دهند و مشکلی در هزینه ندارند ، می توانند از سرعت 3 تا 5 برابری این درایو با سایر موجودهای موجود در بازار لذت ببرند.

SSD طبیعتا قیمت بسیار بالاتری نسبت به هارددیسک معمولی دارد و البته در بین سایر رقبا ، ظریف ترین و نازکترین طراحی را دارد. نرم افزار کمکی آن سریع و کاربردی است و باعث می شود رمزگذاری بسیار روان و سریع انجام شود. این درایو همچنین از یک چراغ LED بهره می برد که زمان اتصال به کامپیوتر روشن میشود.

چرا ما این هارد را دوست داریم: “هارد اکسترنال 500 گیگابایتی Samsung T5 Portable SSD بسیار قابل اعتماد است و نسبت به سایر مدلهای SSD در بازار بسیار سریعتر است. این ssd از پورت USB 3.1 این دو نسل استفاده می کند و نوع پورت آن نیز C. است همچنین دارای قابلیت رمزنگاری AES-256 بیتی است که اطلاعات حساس شما را رمزگذاری می کند.”

نقاط ضعف: هنگام مقایسه با سایر سخت هارد های اکسترنال ، مدل T5 SSDسامسونگ بسیار گران است. اما اگر پول دارید ، حتماً این مدل را به عنوان اولین ترجیح خود در نظر بگیرید زیرا هیچ عیب و نقصی ندارد.

بهترین raid اکسترنال  : G-Technology G-RAID with Thunderbolt 3

اکسترنال raid
G-Technology 8TB G-RAID with Thunderbolt 3

جدیدترین  محصول هارد دیسک دوتایی G-RAID Thunderbolt قادر است نرخ انتقال 440 مگابایت در ثانیه در RAID 0 را داشته باشد که برای دیسک های سخت بسیار باورنکردنی است ، اما چند ویژگی مورد اضافی نیز به شما می دهد.

در قسمت پشتی یک درگاه HDMI 2.2 وجود دارد که یک سیگنال ویدئویی را برای نمایشگر خارجی از طریق کابل Thunderbolt 3 G-RAID هدایت می کند که دارای پهنای باند زیادی برای صرفه جویی حتی با هارد دیسک با سرعت کامل است. همچنین دارای پورت USB-C برای اتصال به مکینتاش یا رایانه های شخصی که فاقد Thunderbolt هستند. این راه حل ذخیره سازی فوق العاده سریع و با ظرفیت بالا برای برنامه های پرطرفدار طراحی شده است و در عین حال از استریم ویدیویی HD ، 2K ، 4K و HDR به راحتی پشتیبانی می کند. به عنوان یکی از اولین درایوهای TB3 با ظرفیت بزرگ در بازار ، این درایو بسیار خوب ساخته شده است دارای اتصال زیاد ، قابلیت تعویض آسان درایوهای سطح و سرعت انتقال مناسب (مخصوصاً در RAID 0). این محصول مناسب مکان هایی مثل سرویس دهندگان هاست میباشد.

نوبت به شما رسیده است که جواب دهید: در این مقاله به طور کامل با مفهوم ssd اشناشده و در اخر هم متوجه شدید که بهترین هارد های اکسترنال کدام هستند. اگر نظر یا صحبتی دارید با ما در میان بگذارید. آیا قصد خرید یکی از ssd های انتخاب شده را دارید؟

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 2 میانگین رای: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا