ارز دیجیتال q
تکنولوژی نیوزگوشی گجت نیوز

نرخ رفرش Pixel 4 به نور صفحه نمایش ان گره خورده است

Pixel 4
گوشی گوگل 4 Pixel

وابستگی نرخ تجدید صفحه نمایش سری Pixel 4 به نور محیط

نمایشگر جدید با نرخ تازه سازی 90 هرزی یکی از بزرگترین ویژگی های اضافه شده به سری 4 پیکسل گوگل است. این ویژگی به یک جزء اصلی گوشی های پرچم دار سال 2019 تبدیل شده است. اما اکنون به نظر می رسد در هر دو  پیکسل 4 و 4XL با تنظیم میزان روشنایی صفحه نمایش به کمتر از 75 درصد ، سرعت تازه سازی صفحه به طور خودکار به 60 هرتز تغییر می کند. این واقعیت توسط گروهی از کاربران وب سایت Reddit کشف شد و بعدا توسط بسیاری از کاربران این تلفن هوشمند مورد تأیید قرار گرفت.

ظاهراً با اعمال تغییراتی در تنظیمات developer mode این مشکل برطرف می شود. بنابراین کاربران می توانند در کلیه سناریوها به نرخ تازه سازی 90 دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، یک کاربر توییتر به نام جف اسپرینگر متوجه شد که اگر ویژگی Ambient EQ فعال باشد  و نور زیاد در محیط اطراف گوشی باشد ، حالت 90 حتی با تنظیمات روشنایی پایین نیز پایدار خواهد ماند.

این نخستین باری است که یک شرکت تولید کننده گوشی از چنین الگویی برای کاهش میزان تجدید مانیتور استفاده می کند. زیرا سایر تولید کنندگان همیشه از سرعت تازه سازی ثابت استفاده می کنند (90 ، و تا اعمال تغییرات دستی در تنظیمات صفحه نمایش ، فرکانس نمایشگر به 60 هرتز کاهش نمی یابد). Google هنوز هیچ بیانیه رسمی در رابطه با این موضوع صادر نکرده است.

منبع : arstechnica

 

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 0 میانگین رای: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا