ارز دیجیتال q
امنیتاپلیکیشن و بازیبررسی برنامه اندرویدتکنولوژی نیوز

[بررسی و دانلود Threads] اینستاگرام | امنیت تردز

دانلود تردز / Treads for Android
فیس بوک از برنامه چت جدیدی اینستاگرام تردز رونمایی کرد

فیس بوک ، که صاحب شبکه اجتماعی فیس بوک، اینستاگرام (برای به اشتراک گذاری عکس) ،جاسوس افزار WhatsApp (برای پیام های متنی) و مسنجر (همچنین پیام های صوتی) است ، راه دیگری برای ارتباط ایجاد کرده است. برنامه جدید فیس بوک که برای اینستاگرام طراحی و توسعه داده شده تریدز (Threads) نام دارد
اینستاگرام اپلیکیشن جدیدی به نام Threads от Instagram منتشر کرده است که تجربه جدیدی از یک برنامه چت را به همراه دارد . این برنامه در واقع راهی برای برقراری ارتباط بیشتر با دوستان نزدیک یا Close Friends اینستاگرام خواهد بود. Threads دارای دو ویژگی جدید است که یکی Status و دیگری Auto Status است و به کاربران امکان می دهد از طریق ایموجی هایی که به صورت دستی تنظیم شده اند از طریق آن اقدام کنند و وضعیت شما و موقعیتتان را با دوستان شما به اشتراک بگذارد.
تردز همچنین به شما این امکان را می دهد تا از طریق دسترسی به GPS یا  شتاب سنج موبایل شما اطلاعاتی را از شما به دوستانتان به اشتراک بگذارد . مهمترین قابلیت های این برنامه ، عکاسی و دسترسی به دوربین در سریعترین زمان و ارسال پیام به دوستان نزدیکتان است. در واقع برنامه چت جدید اینستاگرام مبتنی بر دوربین است و یک برنامه ((camera-first messaging)) محسوب میشود.

چند هشدار در مورد اینستاگرام تردز 

قبل ازمعرفی این برنامه موضوع مهمی هست که باید ان را بدایند و به نوعی یک هشدار است، تردز اینستاگرام با اینکه جدید است حرف زیادی برای گفتن ندارد تمام امکانات این برنامه به غیر از چت تصویری قبلا در برنامه هایی مثل تلکرام و روبیکا بوده و من توصیه میکنم  در صورت امکان اصلا از این برنامه استفاده نکنید به این خاطر ک مخرب است و حریم شخصی شمارا نقض میکند، دسترسی برنامه ای مثل اینستاگرام که متعلق به شرکت فیس بوک است به دوربین و مکان یاب تلفن شما برای شما و اطرافیانتان بسیار خطر ناک بوده و ممکن است حریم شخصی شمارا را تهدید کند، این برنامه  از رمز گذاری نقطه به نقطه استفاده نکرده و  اطلاعات شما  در دسترس دولت امریکا و بر روی سرور های اینستاگرام خواهد بود.  با یک بررسی ساده و سریعی که بنده انجام دادم متوجه شدم این مسنجر به اجازه های خاصی (android permissions) نیاز دارد که در زیر چند عدد از مهمترین انهارا به شما میگویم:

READ_CONTACTS

این برنامه قادر به خواندن و مشاهده تمام کانتکت ها و مخاطبان شما در گوشی است! مشخص نیست چرا برنامه چتی که به شماره موبایل شما برای استفاده نیاز ندارد میتواند کانتکت های شمارا بخواند. این موضوعی نگران کننده است.

GET_ACCOUNTS

این برنامه مجوز این ار دارد تا تمام اکانت های موجود در گوشی شمارا بخواند و از انها با خبر باشد به عنوان مثال اگر شما یک حساب گوگل داشته باشید و از جیمیل استفاده کنید تردز از ان به طور کامل اگاهی دارد! دلیل دسترسی این برنامه این اجازه مشکوک و با اهمیت نیز مشخص نیست.

ACCESS_FINE_LOCATION

همانطور که گفته شد این برنامه به موقعیت مکانی شما دستر یسدارد، دسترسی به سیستم GPS آن هم توسط برنامه ای ثمل اینستاگرام ک زیر مجموعه شرکتی (فیس بوک) است که بارها به نقض حریم خصوصی کاربران خود متهم شده خیلی ایده ال و امن به نظر نمیرسد.

با تمام آنچه که گفته شد امید میرود از نصب این برنامه خودداری کنید در ادامه به معرفی ویژگی ها و امکانات Threads اینستاگرام با شما همراه هستیم، تصمیم با خود شماست که ان را دانلود و نصب کنید یا خیر.

 

معرفی Threads (تردز) و ویژگی های آن

 

Threads from Instagram / دانلود Threads
بررسی و معرفی مسنجر اینستاگرام تردز

 تردز چیست؟ در بخش قبل تقریبا ماهیت برنامه Threads instagram را شرح دادیم، اما حالا اجازه دهید کمی بیشتر در مورد آن صحبت کنیم. با توجه به تعریف خود اینستاگرام، برنامه اینستاگرام Threads در واقع یک برنامه پیام‌رسانی بر پایه دوربین برای گوشی‌های Android و آیفون هستند که می‌توانند با پروفایل های اینستاگرام کاربران مرتبط بوده و به ان لنیک شود،کاربارن میتوانند پیام‌های مختلف بین کسانی که به عنوان Close Friends (دوستان نزدیک) در اینستاگرام خود تعریف کرده اید ارسال کند . اینستاگرام بر این بارو است که اپلیکیشن Instagram Threads باعث می‌شود کاربران بتوانند به شکل کامل تری از طریق دوربین گوشی تلفن همراه و به طور تصویری و زنده با یکدیگر در ارتباط و بوده و چت تصویری داشته باشند. این تعامل و گفتگو از طریق پیام دایرکت (Direct Message) یا از طریق استوری (Instagram Stories) صورت میپذیرد.
تردز به شما امکان می دهد اعلان ها را فقط برای افرادی که به آنها اهمیت می دهید تنظیم کنید ، نه اینکه در هر زمان و برای هر شخصی در برنامه اصلی اینستاگرام از شما مطلع شوید  همچنین به شما امکان می دهد وضعیت ها (استاتوس های) خودرا را با دوستان و کسانی که علاقه دارید به اشتراک بگذارید.

اگر برنامه اینستاگرام Threads  را بر روی تلفن خود نصب کنید ، متوجه خواهید شد که این برنامه بسیار ساده است و ویژگی های خاص زیادی ندارد. این انتظار را نداشته باشید که با یک برنامه پیام رسان قدرتمند مثل تلگرام رو بهرو باشید! اینستاگرام Threads یک برنامه پیام رسان معمولی است که در کنار اینستاگرام معنا پیدا می کند و تقریباً بدون لینک کردن پروفایل اینستاگرام خود معنا و مفهومی ندارد، محیط و رابط کاربری این برنامه بسیار ساده طراحی شده است و کاربر می تواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.
همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، این برنامه به شما امکان می دهد تا با نزدیکترین دوستان خود به طور مستقل و در یک محیط متفاوت گفتگو و چت داشته باشید و حتی مشخص کنید چه کسی می تواند از طریق برنامه به شما دسترسی پیدا کند. در محیط برنامه ، سه قسمت مختلف طراحی شده است که به شرح زیر است:

  • دوربین عکاسی (دوربین): قسمت دوربین دقیقاً مشابه با دوربین اپلیکیشن هایی مثل (Sanpchat) یکسان کار می کند و بخشی است که با استفاده از برنامه شاهد باز شدن آن خواهید بود. در این قسمت از برنامه دوربین گوشی فعال شده و شما قادرید عکس یا ویدیوهایی لحظه ای را ضبط و برای دوستان نزدیک خود در اینستاگرام  ارسال کنید.
    لطفا توجه کنید که بر خلاف دیگر برنامه ها  در این قسمت هیچ فیلتر و افکتی برای زیبا سازی عکس ها و ویدیو ها ارائه نشده اما احتمال این وجود دارد در آینده تیم  اینستاگرام افکت هایی را به این بخش از برنامه اضافه کنند.. در این صفحه ، کلید میانبری از دوستان نزدیک نمایش داده می شود و کاربر می تواند نماد میانبر هر شخصی را که تمایل به اشتراک گذاری ویدیو یا عکس خود را دارد ، انتخاب کند. عکس ها و فیلم های ارسالی به دوستان نزدیک نیز می تواند در گالری و حافظه تلفن همراه ذخیره شوند.

 

  • قسمت اینباکس (Inbox): صندوق ورودی، همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، در این بخش شما میتوانید پیام های جدید که از دوستان نزدیک اینستاگرام خود و از طریق برنامه Threads Instagram دریافت کرده اید را مشاهده کنید. در این بخش پیام های مستقلی از کاربران به دسته های خاصی تقسیم می شود. جالب اینجاست که صندوق ورودی برنامه اینستاگرام تردز چتهای گروهی نیز امکان دارند ، تا زمانی که تمام اعضای آن گروه به عنوان دوستان نزدیک در اینستاگرام تعریف شوند.

 

  • قسمت وضعیت (Status):قسمت وضعیت بخشی از برنامه جدید اینستاگرام تردز میباشد که شما می‌توانید در آن برای خود استاتوس یا وضعیت تعریف کنید.
    برای ایجاد یک وضعیت فقط کافیست که یک اموجی را انتخاب و سپس متنی که مورد نظرتان تایپ گردد. اینستاگرام برای قسمت نوشتن استاتوس های متنی ها پیش فرض و از قبل نوشته شده ای هم ارائه کرده، اما مطمئنا کمتر کاربری علاقه دارد از آن ها استفاده کرده و عموم افراد ترجیح می‌دهند استاتوس اختصاصی و دل نوشته خودشان رو در این صفحه ثبت نمایند. پس از نوشتن متن استاتوس مورد نظرتان نوبت به مشخص کرد نزمان میرسید، باید مدت زمان آن را مشخص کنید که مابین یک تا چند ساعت است. نکته جالب اینک هست که که قابلیت اضافه کردن استاتوس صوتی هم در Threads موجود میباشد.

دانلود اینستاگرام تردز (Threads)

برای دانلود فایل apk این برنامه شما میتوانید به سایت apkmirror رجوع کرده و برنامه را از انجا دانلود کنید .apkmirror همچون سایتهای دانلود برنامه و بازی اندروید فارسی بوده با این تفاوت که از امنیت بالایی برخودار بوده و توسط سایت android police  به روزرسانی و میدریت میشود.

برای ورود به صفحه دانلود Threads from Instagram کلیک کنید

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 0 میانگین رای: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا