ارز دیجیتال q
کلاد

دانشنامه هاست [میزبانی وب ابری و سرور مجازی ابری✔]

آیا می خواهید در مورد هاستینگ یا در فارسی میزبانی وبسایت اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ تبریک میگویم به جای درستی امدید. امروز در این مقاله مفاهیم و تعریفاتی را درباره هاست با هم مرور میکنیم.

میزبانی وب چیست؟

web hosting explained
هاست چیست؟

ابتدا سعی می کنیم تعریفی از اصطلاح میزبانی وب ارائه دهیم. وردپرس و به طور کلی وب سایتای مجموعه ای از پرونده هایی و داده هایی هستند که برای کار به نرم افزار خاصی احتیاج دارند. ارائه دهندگان میزبانی وب رایانه هایی را که این نرم افزار را اجرا می کنند اجاره می دهند ، این رایانه ها سرور نامیده می شوند و وظیفه اصلی آنها این است که پرونده های سایت ما را از طریق اینترنت در دسترس قرار داده و در اختیار هر کسی که ممکن است بخواهند از سایت ما بازدید کرده و یا استفاده کنند. پس از بارگذاری تمام پرونده های سایت خود بر روی سرور ، باید توانایی دسترسی به آن را داشته باشیم ، این کار را می توان با اختصاص یک آدرس به آن انجام داد ، این آدرس به نام دامنه دامین خوانده می شود و کلمه ای است که کاربران در مرورگر خود برای بازدزد از سایت ما تایب میکنند.

به طور خلاصه ، میزبانی وب شامل خرید یک برنامه میزبانی (یعنی اجاره مقداری فضای در وب سرور) ، آپلود فایل های وب سایت شما بر روی آن ، ثبت نام دامنه و درنهایت اشاره کردن و وصل کردن دامنه به سرور وب است.

انواع خدمات هاست

انواع مختلفی از خدمات میزبانی وب وجود دارد زیرا انواع مختلف وب سایت وجود دارد. یک وبلاگ شخصی یا وب سایت یک کاسب و کار کوچک محلی به منابع سرور مشابه یک سایت بزرگ مثل Aparat نیاز ندارد . منابع مورد نیاز مقیاس دارند و بسته به اندازه و تعداد بازدید کننده ای که یک سایت بدست می آورد تهیه میشود این منابع مورد نیاز برای سایتهایی که محبوب ترند و بازدید کننده های زیادی دارند بیشتر مورد نیاز است. اکنون متوجه شدید که رابطه بین منابع و محبوبیت سایت یک رابطه مستقیم است. با افزایش بازدید افزایش منابع سرور نیز حتمی است.ارائه دهندگان میزبانی وب بسته به نوع و اندازه سایت مورد نظر انواع مختلف میزبانی را ارائه می دهند. در زیر نگاهی خواهیم داشت به متداول ترین آنها.

هاست اشتراکی – Shared hosting

هاست اشتراکی چیست؟ یک برنامه میزبانی مشترک ، راه حل ارزان برای میزبانی وب سایت شما است. همانطور که از نام آن پیداست ، سایت شما سرور را با بسیاری از سایت های دیگر به اشتراک می گذارد.به عنوان مثال وبسایت ما بر روی یک هاست اشتراکی میزبانی میشود.
هاست اشتراکی برای وبلاگها یا سایتهای تجاری کوچک ایده آل هستند که تازه شروع به کار می کنند و / یا انتظار ترافیک زیادی را ندارید. میزبانی مشترک بسته به شرکت خدمات دهنده شما قیمت های متفاوتی دارد از 10 هزار تومان گرفته تا بیشتر.

مزایای هاست اشتراکی :

 • ارزانترین نوع میزبانی در
 • طراحی شده برای مبتدیان و تازه کار ها
 • عملکرد مناسب در وب سایت های استاتیک و کم ترافیک

معایب هاست اشتراکی :

 • هیچ منبع اختصاصی وجود ندارد
 • ریسک امنیتی بالاتر
 • سایتهایی که منابع را با آنها به اشتراک می گذارید بر عملکرد شما تأثیر می گذارند

میزبانی اختصاصی – Dedicated hosting

سرور مجازی اختصاصی / what is vds
سرور اختصاصی چیست و مزایای ان

هاست اختصاصی چیست؟ خدمات میزبانی اختصاصی به شما امکان کنترل کامل بر کل سرور را می دهد. همانطور که ممکن است تصور کنید اینها پرهزینه تر هستند و برای سایتهای بزرگتر با ترافیک زیاد مناسب تر هستند.

در میزبانی اختصاصی ، ارائه دهنده دسترسی کاملی به سرور می دهد. به منظور بهبود پاسخگویی ، سرعت و هر پارامتر دیگری که برای شما و تجارت شما بسیار مهم است ، می توانید آن را به دلخواه خود تنظیم و پیکربندی کنید. علاوه بر این ، تنها کاربر این گونه سرور بودن بدان معنی است که شما مجبور نیستید منابع آن را با دیگران به اشتراک بگذارید ، 100٪ سخت افزار و نرم افزار نصب شده روی سرور در اختیار شماست.

همه این دسترسی ها با افزایش مسئولیت شما انجام میگیرد ، شما وظیفه دارید سرور را راه اندازی ، امن و به روز رسانی کنید ، این بدان معناست که یا به دانش گسترده ای در مورد مدیریت سرور نیاز دارید یا برای مدیریت آن نیاز دارید شخصی را استخدام کنید. در نتیجه این گونه سرور ها عموما افزایش هزینه هارا در بر دارد.به طور طبیعی میزبانی اختصاصی گران تر است و به طور بالقوه می تواند از 80000 هزار تومان در ماه شروع شود به بالا.

میزبانی VPS

vps چیست ؟ / vps explained
اموزش کامل تعریفات سرور vps و مزایای آن!

vps چیست؟یک سرور خصوصی مجازی ، که معمولاً به آن VPS گفته می شود ، یک چیزی بین خدمات میزبانی اشتراکی و اختصاصی است. در یک VPS ، ارائه دهنده هاستینگ سرور فیزیکی را به تعداد مشخصی از سرور مجازی تقسیم می کند و منابع سرور فیزیکی را بر این اساس توزیع می کند.شما سپس می توانید VPS را برای میزبانی وب سایت خود ، با همان میزان کنترل بر روی سرور خود ، اما با هزینه کمتری اجاره کنید. افت هزینه از این واقعیت ناشی می شود که یک سرور فیزیکی تنها می تواند تعداد بسیاری از سرور های مجازی ها را در خود جای دهد ، این گونه سرور ها درامد ارائه دهنده خدمات را به دنبال دارد به همین خاطر از قیمت های کمتری برخودار هستند.

ممکن است کنجکاو باشید که چگونه این نوع میزبانی با سرور اشتراکی متفاوت است ، زیرا در هر دو نوع هاست بیشتر از یک نفر از منابع استفاده میکنند ..مفاهیم میزبانی می تواند یک موضوع گیج کننده کننده باشد. اگر خیلی اهل فناوری نیستید جتی درک اینکه هاست چیست کمی مشکل است، چه رسد به دانستن انواع مختلف و تفاوت های آنها. این وظیفه ماست که همه این موارد برا برای شما توضیح دهیم و به شما کمک کنیم .

اساساً VPS نوعی میزبانی مشترک پیشرفته است. در اکثر موارد در VPS میزبان سرور فیزیکی به مشتریان کمتری از یک سرور مشترک میزبانی مشترک خدمات ارائه می کند ، این باعث می شود VPS قدرتمندتر شود.

با میزبانی مشترک ، فضای خود را با سایر وب سایت ها به اشتراک می گذارید. مانند اتاق در یک خانه است – شما اتاق کوچک خود را دارید ، اما شما بخشی از یک فضای مشترک بزرگتر هستید.میزبانی مشترک ارزانترین نوع است. این مزایای خود را دارد ، اما طبیعتاً ، اوضاع گاهی اوقات می تواند کمی مشکل شود.

با مشاهده ویدئوی زیر که در سایت آپارات برای شما بارگذاری کرده ایم با مفهوم VPS بیشتر اشنا میشوید :

میزبانی VPS جایی است که شما بیش از فقط یک منبع در سرور دارید. در اینجا شبیه به یک واحد آپارتمان در یک مجتمع مسکونی بزرگ است – اواحد های بیشتر ، فضای بیشتر ، انعطاف پذیری بیشتر و کمی گران تر. شما سطح کنترلی بیشتری دارید ، اما همچنان با دیگران سهیم هستید.

به طور کلی ، هاست مشترک برای وب سایت های استاتیک است – به عبارت دیگر ، وب سایت هایی با محتوای ثابت که تغییر نمی کند ، مهم نیست چه کسی از آن بازدید می کند. میزبانی مشترک برای سایت های شخصی مانند وبلاگ ها مناسب است. شما از امکانات زیادی برخوردار نیستید ، امنیت فوق العاده و سرع تبارگذاری بسیار سریعی ندارد ولی کار شمارا راه می اندازد.

وقتی صحبت از مقیاس پذیری می شود ، میزبان VPS برنده می شود. همانطور که گفتیم ، هاست مشترک دارای امتیازات ویژه ای است و برای سایت های شخصی یا راه اندازی های کوچک متناسب است. اما اگر می خواهید از بابات خراب شدن سایتتان نگرانی نداشته باشید ، میزبانی VPS برای شماست.

علاوه بر این ، جداسازی بهتری بین VPS که در همان سرور فیزیکی قرار دارد ، وجود دارد و این باعث می شود که یک VPS از حمله هایی که روی یک VPS دیگر روی همان سرور رخ می دهد ، آسیب نبیند همه این ها به لطف شبیه سازی)virtualization است. تمام موارد فوق به همراه دسترسی نامحدود به سرور مجازی ، VPS را به گزینه ای ایده آل برای سایت های متوسط ​​و بزرگ WooCommerce ، درگاه های خبری و هر آنچه که انتظار دارید از ترافیک قابل توجهی برخوردار شود ، تبدیل می کند.

به عنوان یک راه حل معمولی ، قیمت VPS همانطور که انتظار می رود ما بین میزبانی مشترک و میزبان اختصاصی است که از حدود 200000 تومان ماه شروع می شود و بسته به نیاز شما افزایش می یابد. میزبانی VPS یک گزینه ایده آل برای مشاغل کوچک ، فروشگاه های آنلاین و سایتهای شخصی بزرگتر است. با افزایش بسیار معقول هزینه ، شاهد افزایش منابع ، امنیت و عملکرد خواهید بود.

مزایای VPS:

 • ارزش خرید بالا
 • کنترل بیشتر بر روی منابع و دیگر ملحقات سرور
 • مقیاس پذیر میباشد و با وب سایت شما رشد می کند

معایب VPS:

 • اندکی گرانتر از میزبانی مشترک
 •  نیاز به دانش فنی دارد
 • شما باید یک ایده از میزان فضای ذخیره سازی و پهنای باند مورد نظر خود داشته باشید

Cloud VPS (سرور ابری)

سرور ابری چیست
معرفی سرور ابری ، با cloud vps مدیریت منابع بهتر انجام میگیرد.

به خاطر کامل شدن موضوع ، می خواهیم از سرور ابری به عنوان زیر مجموعه VPS صحبت کنیم . شما ممکن است این نوع از هاست را “Cloud VPS” ، ابر مقیاس پذیر ، سرور ابری “میزبان ابر اتوکشنال” یا هر چیز حاوی کلمه کلیدی “cloud” و VPS بنامید.

اساساً در اینجا ما یک VPS داریم که به جای اینکه در یک مکان مشخص قرار داشته باشد ، در بین بسیاری از سرورهای فیزیکی منابع آن توزیع می شود. ایده اصلی در این جا برگرفته از محاسبات ابری است، با این فناوری یک انقلاب در عرصه میزبانی وب صورت گرفته است ] مقاله مرتبط را بخوانید :[ رایانش ابری]

اگر سایت شما رشد کند و به محدوده برنامه میزبانی VPS شما نزدیک شود ، این مزیت سرور ابری است که میتواند اانعطاف پذیر باشد . به طور معمول قیمت ها برای خدمات Cloud VPS بالاتر از قیمت های معمولی VPS است که در حدود 800000 تومان در هر ماه است. Cloud hosting سرویسی است که از انلاین بودن وب سایت شما بصورت همیشگی و در دسترس بودن کلیه منابع ((CPU ، RAM ، ذخیره سازی و غیره)) مربوط به فضای ذخیره سازی و ترافیک مورد نیاز برای مدیریت بهترین شکل کسب کارتان در وب اطمینان حاصل میکند .

بر خلاف سایر سرویس ها ، این امر نه فیزیکی بلکه مجازی است. این بدان معناست که میزبانی Cloud از منابع ابر برای تضمین حداکثر دسترسی ، عملکرد بهتر و مقیاس پذیری بالا استفاده می کند. سرویس میزبانی ابر مبتنی بر سیستم های مجازی سازی است که برای وب سایت ها و سرویس های اینترنتی طراحی شده است که درخواست انعطاف پذیری و کارایی بالایی دارند.

مزایای اصلی vps ابری چیست؟ 

 • در دسترس بودن بالا
 • اجراهای برتر
 • مقیاس پذیری بالا
 • سفارشی SLA 

میزبانی ابر می تواند به صورت Fully Managed فعال شود ، به این معنی که مدیریت خدمات میزبانی توسط متخصصان ارائه دهنده Cloud اداره می شود. سرویس کاملاً مدیریت شده Cloud به دلایل مختلف میتواند مفید باشد. به عنوان مثال ، این راه حل ایده آل برای بنگاه هایی است که هیچ وقتی برای اداره و مدیریت ندارند ، یا برای سازمان هایی که هیچ کارمندی با مهارت IT مناسب برای اجرای صحیح خدمات ندارند.

میزبانی مدیریت شده

میزبانی مدیریت شده را می توان مانند یک افزونه برای VPS ، سرویس اختصاصی و برخی از خدمات میزبانی مشترک به حساب آورد. اگر به قدرت و عملکرد یک VPS نیاز دارید اما دانش کافی ندارید یا نمی خواهید با سرور سر و کار داشته باشید ، این سرویس برای شماست. در میزبانی مدیریت شده ، ارائه دهنده خدمات به روزرسانی های سرور ، نگهداری ، امنیت ، بهینه سازی وب سایت و تقریبا هر چیز دیگری که مربوط به آن است را کنترل می کند ، در حالی که شما می توانید بر روی رشد کسب و کار خود تمرکز کنید.

در میزبانی وردپرس مدیریت شده ، ارائه دهنده همه چیز را از پیکربندی سرور ، به روزرسانی های افزونه وردپرس و افزونه ها ، پشتیبان گیری ، ذخیره سازی و موارد دیگر مدیریت خواهد کرد.

برخی از شناخته شده ترین هاستهایی که خدمات میزبانی وردپرس مدیریت شده را ارائه می دهند عبارتند از: WP Engine ، SiteGround ، Bluehost و DreamHost.

میزبانی وب ابری

میزبانی ابر  چیز جدید جدیدی در میزبانی وب است ،مفهوم اصلی پشت میزبانی ابری ساده است: تمام منابع مختلفی که شما برای حفظ و اجرای وب سایت خود نیاز دارید در سرورهای مختلف وب توزیع شده است.

هدف از این مقاله ، توضیح درمورد همه موارد و مضرات میزبانی ابری به زبان فارسی و ساده است. ما در تلاشیم تا سوا ددیجیتال شمارا زیاد کرده و به شما در یک انتخاب یک هاست کمک کنیم.

هاست ابری شامل شبکه ای از سرورها (احتمالاً صدها) می شود که به عنوان یک “سرور مگا” عمل می کنند. در مقایسه با گزینه های میزبانی سنتی ، میزبانی ابری مزایای مشخصی دارد که آن را به گزینه ای جذاب برای بسیاری از وب سایت ها تبدیل می کند ، خصوصاً وقتی قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

میزبابی وب ابری چیست؟
به صورت خلاصه این میزبانی ایده ال برای هر کسب و کاری است

میزبانی Cloud به شما امکان می دهد تا حجم زیادی از ترافیک غیر منتظره را کنترل کنید زیرا به یک سرور واحد متکی نیستید ، بلکه به یک شبکه (یا «ابر») سرورها متکی هستید. در صورت خرابی یک سرور ، داده های شما توسط سرورهای دیگر در شبکه ابری پشتیبان گرفته می شوند و کاربران شما هیچگونه خرابی را تجربه نمی کنند. توانایی مقیاس گذاری سریع و افزونگی ذاتی مزایای اصلی میزبانی ابر است.

در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر ، پهنای باند یا قدرت پردازش ، با استفاده از سیستم عامل های میزبانی ابری می توانید میزان مصرف خود را کنترل کنید. از طرف دیگر ، در مواقعی که با حجم کم ترافیک روبرو هستید ، این امکان را به شما می دهد تا برنامه خود را کم کنید تا هزینه های میزبانی را کاهش دهید.

شما میتوانید جهت اشنایی بیشتری، راهنمای هاست ابری ببینید. در این راهنما ما هر انچه که نیاز دارید در مورد این نوع هاستینگ بدانید را برای شما نوشته ایم و توضیح داده ایم که چگونه کار میکند، مزایای ان چیست، معایب ان چیست و چه تفاوتی با دیگر میزبانی های وب دارد. وظیفه ما کمک به شما در گرفتن بهترین تصمیم هاست.

سه نوع اصلی میزبانی در ابر وجود دارد: ابر عمومی ، ابر خصوصی و ابر ترکیبی. است [ راهنمای رایانش ابری را بخوانید]

نحوه انتخاب ارائه دهنده هاستینگ وب برتر

هزاران شرکت ارائه دهندگان میزبانی در خارج از کشور و داخل کشور وجود دارند و انتخاب یکی از آنها کار ساده ای نیست. همه چیز به طور زیادی بین ، قیمت ها ، مشخصات سخت افزاری ، ویژگی های ارائه شده متفاوت است. ما در اینجا سعی کنیم مهمترین مواردی را که باید در ذهن داشته باشید طی کنید تا یک تصمیم آگاهانه بگیرید را برای شما شرح میدهیم.

سرعت میزبانی سرور

سایت شما باید سریع باشد و یک سرویس میزبانی خوب می تواند به این امر کمک کند. هنگام خواندن قیمت های هاستینگ مشخصات سخت افزاری دقیق سرور را سوال کنید ، بررسی کنید که آیا آنها از سخت افزار مدرن و به ویژه درایوهای سریع استفاده می کنند ، SSD و به خصوص NVMe گزینه خوبی است.

بررسی کنید که سرور در کجا واقع شده است ، یافتن سرور نزدیک به مخاطب هدف شما بسیار مفید است. به عنوان مثال اگر مخاطبان شما مستقر در ایران هستند از استفاده از ارائه دهندگان میزبانی با دیتاسنترها در یک کشور دیگر خودداری کنید ، همیشه آنهایی که به اکثر بازدید کنندگان خود نزدیکتر هستند را ترجیح دهید. بسیاری از ارائه دهندگان ادغامی را با CDN ارائه می دهند ، در صورت موجود بودن این ویژگی یک امتیاز خوب است. CDN می تواند به شما کمک کند خیلی سریعتر برای بازدید کنندگان سایتتان که از مکان های دوری هستند خدمت ارئه دهید.

منابع ازاد و موجود سرور

پهنای باند و فضای ذخیره سازی دو منبع اصلی هستند که باید قبل از خرید سرور از یا یک ارائه دهنده هاستینگ بررسی کنید. بسیاری از میزبان ها عنوان میکنند که همه چیز نامحدود است، اما این تنها یک حقه بازاریابی برای افزایش فروش خودشان است، هیچ چیز نامحدود نیست.
ذخیره سازی نامحدود معمولاً با تعداد محدودی از inode (آی‌نود) همراه است که خود رد شدن ادعای آنهارا به دنبال دارد ، محدودیت های مشابهی ممکن است برای پهنای باند اعمال شود. ضروری است که قبل از خرید ، به شرایط خدمات ارائه دهنده میزبان نگاهی بیندازید ، بهتر است به سمت میزبانانی بروید که به روشنی محدودیت هایی را برای شما تعیین کرده باشد ، بروید و با آنها درمورد اینکه چه راههای ارتقائی برای رشد آینده سایت شما ارائه می دهند ، صحبت کنید.

پشتیبانی

پشتیبانی خوب و کارآمد باید شرط لازم برای انتخاب ارائه دهنده هاستینگ باشد. مهم نیست که چه سخت افزاری و نرم افزاری به خوبی پیکربندی شده باشند ، چه خطایی انسانی باشد و چه از نظر خرابی سخت افزاری ، ممکن است اشتباهات و مشکلاتی درست شود. شما باید کسی را برای صحبت کردن داشته باشید تا بتواند در هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید به شما کمک کند و اینجاست که تیم پشتیبانی خوب وارد عمل می شود. زمان پاسخ به مشکلات توسط میزبان بالقوه خود را بررسی کنید و ببینید که آیا وسایل ارتباطی آنها برای شما مفید است؟ آیا زود به تیکت ها جواب میدهند؟

از مشتری های قبلی ان ارائه دهنده خدمات هاستینگ سوال کنید و بینید که ایا انها راضی بوده اند؟ حتی شرکت های میزبان کوچک و متوسط می توانند اگر از پشتیبانی خوبی برخوردار باشند ، به شما کمک می کنند تا هزینه هایی که انجام میدهید از بین نرود و در صورت بروز هر گونه مشکل در جهت رفع ان تلاش کنند.

شما همچنین میتوانید مقاله هاست مخصوص وردپرس ابری را بخوانید تا با بهترین هاست های ابری ایران اشنا شوید.

نتیجه گیری

اکنون شما متوجه شدید که میزبانی وب چیست و چگونه کار می کند. شما با انواع مختلف هاستینگ اشنا شده و همچنین متوجه شدید که هنگام خرید میزبانی وب برای پروژه آنلاین جدید خود ، باید باید چه چیزی را جستجو کنید. اگر سؤالی دارید لطفاً در  زیر در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 0 میانگین رای: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا