ارز دیجیتال q
اموزش تکنولوژیبهترین

بهترین dns برای فورتنایت، Ping، apex و سرعت ᐈ

ایا تمایل دارید تا در مورد dns بیشتر بدانید؟ کدام dns برای بازی هایی مثل apex و کاهش ping مناسب است؟ تحریم شکن چه کاری انجام میدهد ؟ اگر دنبال یافتن جوابی برای سوالاتی از این دست میباشید، تبریک میگویم به جای درستی امده اید، در این صفحه ، پرسش و پاسخ و حقایقی را در مورد دی ان اس با هم مرور میکنیم، این مقاله حاصل چندین روز تحقیق بوده و نوشتن ان یک روز زمان برده است ، توصیه میکنم تا پایان آن با ما همراه باشید تا به سواد دیجیتالی شما افزوده گردد، در ادامه با یورمگ همراه باشید.

DNS چیست؟

Domain Name System) DNS) یک بانک اطلاعاتی است که نام دامنه ثبت شده یک رایانه شخصی را به یک آدرس IP تفسیر (ترجمه) می کند و بالعکس. رایانه های شخصی یک شبکه از آدرس های IP برای پیدا کردن و ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند ، اما مکان های IP برای حفظ کردن و به خاطر سپردن برای افراد دشوار است. به عنوان مثال ، در وب ، به خاطر سپردن وب سایت www.abc.com بسیار ساده تر از یادآوری آدرس IP مربوط به آن (257.101.177.77) میباشد.

dns چیست؟
معرفی دی ان اس و نحوه کارکرد ان

DNS به طور خودکار نام موردنظر خود را در مرورگرهای وب به آدرسهای IP سرورهای میزبان آن سایت تبدیل می کند. DNS همچنین به شما امکان می دهد تا با استفاده از رایانه های شخصی دیگری ارتباط برقرار کنید و یا با استفاده از فهم آسان نام آن بر خلاف آدرس IP عددی آن ، به ان سیتسم ها راحت تر ریموت شوید. از طرف دیگر ، Reverse DNS) rDNS) کار ترجمه یک آدرس IP را به یک نام دامنه انجام میدهد (دقیقا چیزی بر عکس DNS).

هر سازمانی دارای یک سری رایانه است و یک سرور دارد (دی ان اس سرور) که با استعلام های DNS به نام سرور دامنه سرو کار دارد. علاوه بر آدرسهای IP رایانه ها در خارج از شبکه ، تمام آدرسهای IP را نیز درون سیستم خود نگه می دارد.

dns چگونه کار میکند ؟

عملیات DNS شامل فرایندی مشابه یافتن خانه با استفاده از آدرس خیابان است. به هر دستگاه متصل به اینترنت یک آدرس IP داده می شود. وقتی شخصی یک درخواست (query) انجام میدهد ، نام میزبان برای تکمیل پرس و جو ( منظور همان query است) به یک آدرس IP تبدیل می شود. این ترجمه بین آدرس وب و آدرس دستگاه برای لود کردن هر وبسایتی در سطح وب الزامی است و بدون دی ان اس شما قادر به باز کردن هیچ صفحه ای نیستید.

در سطح دستگاه ، هنگامی که یک پرس و جو (کواری) شروع شد ، مرورگر به دنبال اطلاعات در حافظه پنهان محلی (کش دی ان اس) است. اگر آدرس پیدا شود ، به دنبال سرور DNS در شبکه محلی (LAN) می رود، اگر سرور DNS در LAN پیدا شود و پرس و جو را دریافت کند ، یک نتیجه برمی گردد. اگر سرور DNS وجود نداشته باشد، سرور محلی پرس و جو را به سرور حافظه نهان (کش) DNS ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت منتقل می کند. بنابراین اگر شما dns خود را عوض نکنید همیشه به دی ان اس ارائه دهنده خدمات اینترنتتان متصل هستید.

دی ان اس دفترچه تلفن اینترنت است
dns چگونه کار میکند؟

به خاطر داشته باشید: “سرور DNS یک سرور رایانه ای است که شامل یک بانک اطلاعاتی از آدرس های IP عمومی و نام های میزبان مرتبط با آنها است ، و در بیشتر موارد برای حل یا ترجمه این نام ها در صورت درخواست به آدرس های IP کمک می کند. سرورهای DNS نرم افزارهای ویژه ای را اجرا می کنند و با استفاده از پروتکل های ویژه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.”

DNSSEC چیست؟ امنیت سایبری و دی ان اس

مشکل: DNS دفترچه تلفن اینترنت است ، به رایانه شما می گوید كه كجا می توانید اطلاعات را ارسال و بازیابی كنید. متأسفانه ، DNS در دهه 1980 ایجاد شد که اینترنت کوچک بود و امنیت یک دغدغه اصلی نبود. این بدان معنی است که DNS به طور پیش فرض برای قبول یک نام هیچ لایه امنیتی ندارد. این می تواند به حملات سایبری مختلف (مخصوصا برای سازمان ها) منتهی شود و یک تهدید واقعی برای امنیت سایبری باشد.

راه حل: پسوندهای امنیتی سیستم نام دامنه (DNSSEC) روشی برای افزودن امنیت به DNS برای محافظت در برابر اطلاعات DNS جعلی یا دستکاری شده است، راه حلی برای امن کردن dns.

اطلاعات DNS استاندارد تأیید نشده است ، سرورهای نام (name servers) به هرگونه پاسخی که دریافت می کنند اعتماد دارند. از آنجا که آنها به هر پاسخی اعتماد دارند ، برای شخصی امکان دارد که اطلاعات نادرست را به سرور نام ارسال کنند. هنگامی که سرور نام اطلاعات نادرست داشته باشد ، هر کس دیگری که از آن سرور نام استفاده می کند ، اطلاعات نادرست را مشاهده می کند.

dns name server
dns name server

یک مهاجم می تواند از این روش برای غیرفعال کردن یا تغییر مسیر مجدد یک دامنه استفاده کند و به این تریبت شمارا به جایی هدایت کنید که قصد دارد مقصاد شوم خود (مثل فیشینگ کردن حساب بانکی) را انجام دهد.

به زبان ساده ، یک مهاجم می تواند کاربر را از جایی که قرار است به انجا برود بدون اینکه کاربر نهایی متوجه شود به ادرس دیگری هدایت کند.

DNSSEC با اجازه دادن به سرورهای نام ، تأیید می کند که اطلاعات DNS از مکان صحیح بوده و یک لایه امنیتی امنیتی را به ان اضافه می کند. با تنظیم DNSSEC ، ریکورد های DNS به صورت دیجیتالی امضا می شوند. هنگام چک کردن سوابق(ریکورد ها) ، سرورهای نام یک امضا را بررسی کرده و آن را با امضای صحیح مقایسه می کنند. اگر امضایی وجود ندارد یا امضاها مطابقت ندارند ، سرور نام به اطلاعات نادرست اعتماد نخواهد کرد و یا اینکه آن را ذخیره نمیکند.

عدم بروزرسانی سوابق DNSSEC می تواند باعث عدم ریزلو resolve) DNS) شود. اگر از DNSSEC استفاده می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده ان سوابق را مرتبا به روز نمایی نماید.

ربودن دی ان اس ( DNS Hijacking) چیست؟

DNS hijacking که با نام تغییر مسیر دی ان اس (DNS redirection) نیز شناخته میشود، روندی است که طی آن فرد مهاجم پرس و جوها را به یک DNS (سیستم نام دامنه) هدایت می کند. روش ربودن DNS در حال تبدیل شدن به یک ترفند مورد علاقه برای مجرمان سایبری است که ممکن است با استفاده از نرم افزار مخرب یا اصلاح غیرمجاز یک سرور انجام شود. … هکرها همچنین ممکن است کاربران را به صفحات حاوی بدافزار یا موتور جستجوی شخص ثالث هدایت کنند.

DNS به شدت غیرمتمرکز است و هیچ سرور DNS وجود ندارد که سابقه کاملی از همه دامنه ها و آدرس های IP داشته باشد. جستجوی شما از طریق چندین سرور DNS انجام میشود تا نتایج را به شما نشان دهد.

روش کار چگونه است؟

 • شما در نوار URL مرورگرتان ، آدرس یک سایت را وارد می کنید (مانند “facebook.com”).
 • رایانه شما درخواستی را به سرور DNS ارسال می کند و آدرس IP facebook.com را درخواست می کند.
 • سرور DNS به درخواست شما پاسخ می دهد و IP Facebook را به رایانه شما می دهد.
 • اکنون رایانه شما از آدرس IP برای اتصال از طریق فیس بوک استفاده می کند.
 • سرور DNS می تواند آدرس جعلی یک وب سایت را برای شما ارسال کند. مثل اینکه اگر از شما برای “facebook.com” درخواست کرده اید ، اما سرور آدرس IP “facebook.com” را برای شما ارسال می کند.

روش های مختلفی وجود دارد که مهاجمان سرورهای نام دامنه را هدایت می کنند ، از جمله:

 1. روش حمله مرد میانی (The man-in-the-middle attack)
 2. مسمومیت در حافظه نهان ( Cache poisoning)
 3. ربودن DNS محلی (Local DNS hijacking)
 4. ربودن روتر (Router hijacking)
 5. سرور DNS جعلی ( Rogue DNS server)

روش های زیادی برای مقابله با این نوع حملات وجود دارد که در اینده به طور مفصل در مورد ان صحبت خواهیم کرد، این مقاله صرفا جهت اشنایی و مقدمه ای برای مباحث تخصصی تر است.

doh چیست؟

DNS over HTTPS یا DoH یک پروتکل برای رزیلو سیستم نام دامنه (DNS) از طریق پروتکل HTTPS است. هدف از این روش افزایش حریم شخصی و امنیت کاربر با جلوگیری از استراق سمع و دستکاری داده های DNS توسط حملات در میان راه با استفاده از پروتکل HTTPS برای رمزگذاری داده ها بین کاربر DoH و سرور ریزلو دی ان اس DoH است. رمزگذاری به خودی خود از حریم خصوصی محافظت نمی کند ، رمزگذاری به سادگی روشی است برای مبهم سازی (Obfuscation) داده ها. از مارس 2018 ، گوگل و بنیاد موزیلا آزمایش نسخه های DNS را از طریق HTTPS آغاز کردند. علاوه بر بهبود امنیت ، یکی دیگر از اهداف DNS از طریق HTTPS بهبود عملکرد است و باعث افزایش سرعتباز شدن صفحات و رزیلو شدن ادرس ها میگردد .

آیا دی ان اس باعث کاهش ping میشود؟

جواب این سوال کمی مشکل است و بستگی به فاکتور های مختلف دارد اما به صورت عمومی اگر مستقیماً به آدرس IP پینگ پینگ می کنید ، DNS هیچ تاثیری در زمان پینگ نخواهد داشت. اگر دامنه ای مانند google.com را پینگ می کنید ، DNS فقط روی پینگ اول تأثیر می گذارد زیرا در ابتدا به یک درخواست DNS برای ترجمه نام دامنه در یک IP نیاز خواهد بود. زمان لازم برای ریزلو دامنه باعث افزایش زمان پینگ اول می شود ، پینگ های دوم و متعاقب آن بی تأثیر می شوند. در بخش آخر این مقاله با بهترین سرویس dns برای کاهش پینگ را نیز به شما معرفی میکنیم.

cloud dns ( دی ان اس ابری) چیست؟

Cloud DNS یک سرویس دامنه جهانی (DNS) با کارایی بالا و انعطاف پذیر است که نام دامنه شما را به روش مقرون به صرفه برای DNS جهانی منتشر میکند از معروف ترین سرویس دی ان اس ابری میتوان به dns ابری گوگل اشاره کرد .

Google Cloud DNS یک سرویس دامنه معتبر (DNS) مقیاس پذیر ، قابل اعتماد و مدیریت شده است که در زیرساخت های گوگل اجرا می شود. این دی ان اس دارای تأخیر کم بوده ، قابلیت در دسترس بودن بالایی داشته و روشی مقرون به صرفه است که برنامه ها و خدمات خود را در دسترس کاربران خود قرار دهید، این سرویس برای شرکت ها و سازمان ها کاربرد دارد. این سرویس دی ان اس از تکنولوژی محاسابت ابری استفاده کرده و به همین خاطر از حیث تکنولوژی  یک سرو گردن بالاتر از دی ان اس های معمولی است.

دی ان اس فیلتر شکن (تحریم شکن)

همانطور که بعضی از سرویس ها و خدمات خارج از کشور من جمله گیت هاب، بعضی سرویس های گوگل، سرویس های مایکروسافت و غیره بدون فیلتر شکن کار نمیکنند. به همین خاطر برای این کار در داخل کشور چاره اندیشی شده است و سرویس شکن با شعار یک تحریم شکن برای کاربران راه اندازی شده است تا بتوانند از سرویس هایی که برای ایران غیر قابل دسترس است استفاده گردد.

لیست وب سایتهایی که میتوان از shecan به انها دسترسی یاقت عبارتند از:

 • سایت nvidia
 • سایت envato
 • سایت My sql
 • سایت source forge
 • سایت wordpress
 • سایت ebay
 • خدمات google developers
 • سایت اینتل
 • سایت itunes

اگر برای دسترسی به هر یک از سرویس های بالایی دچار مشکل هستید حتما از سرویس شکن استفاده نمایید.

shecan
shecan کمک میکند تا تحریم هارا دور بزنید بدون نیاز به فیلتر شکن

آموزش تنظیم و تغییر dns در ویندوز 

اکنون که با تعاریف dns اشنا شدید زمان ان رسیده است که بیاموزید چگونه دی ان اس خود را عوض کنید. ما در این مقاله روش عوض کردن dns در ویندوز را به شما اموزش میدهیم، بدین منظور 3 روش مختلف برای تغییر دی ان اس وجود دارد ک هبه شرح زیر است.

 1. با کلیک بر روی دکمه استارت (start) در گوشه سمت چپ پایین صفحه در نوار وظیفه ، منوی Start را باز کرده یا Windows Key را فشار دهید.
 2. Control panel را بنویسید بزنید و Enter را بزنید تا باز شود.
 3. در کنترل پنل روی شبکه و اینترنت (Network and Internet) کلیک کنید.
 4. در شبکه و اینترنت روی Network and Sharing Center کلیک کنید، پنجره اتصالات شبکه باز خواهد شد ، از آنجا کانکشن متصل به اینترنت را انتخاب کنید.
 5. روی آن اتصال کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.
 6. متن “This connection uses the following items” را بیابید و در زیر آن عبارت اینترنت پروتکل نسخه 4 (TCP / IPv4) را یافته و بر روی دکمه Properties کلیک کنید.
 7. در پنجره IPv4 Properties ، علامت از آدرس های سرور DNS زیر استفاده کنید (Use the following DNS server addresses)
 8. سرورهای DNS دلخواه را تایپ کنید.

روش فوق برای ویندوز 7، ویندوز 10 و xp به یک شکل است.

اگر می خواهید یک سرور DNS عمومی اضافه کنید ، می توانید از سرور عمومی DNS Google استفاده کنید:

Preferred DNS Server: 8.8.8.8
Alternate DNS Server box: 8.8.4.4

ما در ادامه همین مقاله بهترین دی ان اس ها برای بازی ، کاهش ping و افزایش امنیت در فضای مجازی را به شما معرفی خواهیم کرد.

آموزش پاك كردن كش dns

اگر به تازگی DNS خود را به روز کرده اید ، ممکن است به روزرسانی کامل به مدتی طول بکشد ، بنابراین ممکن است لازم باشد حافظه نهان DNS خود را تمیز کنید. فرایند بازسازی حافظه نهان DNS بر اساس دستگاه و سیستم عامل شما متفاوت است.

چگونه حافظه نهان DNS را در Mac شستشو دهید

اولین قدم برای تمیز حافظه نهان DNS در Mac ، شناسایی مدل شماست:

OS X 12 (سیرا) و بعد از آن
OS X 11 (El Capitan) و OS X 12 (سیرا)
OS X 10.10 (یوسمیتی)
OS X 10.9 (ماوریکس)
OS X 10.7 (شیر) و 10.8 ( شیر کوهی)
OS X 10.5 (پلنگ) و 10.6 (پلنگ برفی)
OS X 10.4 (ببر)

هنگامی که مدل خود را شناسایی کردید ، Terminal را باز کنید و دستورات مربوطه را وارد کنید.

OS X 12 (سیرا) و بعد از آن

macbook$ sudo killall -HUP mDNSResponder;sudo killall mDNSResponderHelper;sudo dscacheutil -flushcache

(OS X 11 (El Capita) و OS X 12 (سیرا)

macbook$ sudo killall -HUP mDNSResponder

S X 10.10 (یوسمیتی)

macbook$ sudo dscacheutil -flushcache;sudo killall -HUP mDNSResponder

OS X 10.9 (ماوریکس)

macbook$ dscacheutil -flushcache; sudo killall -HUP mDNSResponder

(OS X 10.7 (Lion) and 10.8 (Mountain Lion

macbook$ sudo killall -HUP mDNSResponder

OS X 10.5 (پلنگ) و 10.6 (پلنگ برفی)

macbook$ dscacheutil -flushcache

OS X 10.4 (ببر)

macbook$ lookupd -flushcache

چگونه حافظه نهان DNS را در ویندوز حذف کنیم

اولین قدم برای شستشوی DNS ، باز کردن سریع “Windows Windows Command” است.

برای WinXP:

روی استارت کلیک کنید

روی run کلیک کنید

cmd را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

برای ویستا ، ویندوز 7 ، ویندوز 8 و ویندوز 10 :

 1. روی استارت کلیک کنید
 2. CMD را در قسمت جستجوی شروع تایپ کنید.
 3. سپس بر روی آیکون command prompt راست کلیک کرده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.
 4. در قسمت خط فرمان، ipconfig / flushdns را تایپ کنید. هنگام پاک شدن حافظه نهان ، باید پیام موفقیت امیز بودن  را به عنوان تأیید دریافت کنید.

بهترین dns ها برای گیمینگ و کاهش تاخیر کدامند؟

تخصص ما انتخاب بهترین های دنیای فناوری و دیجیتال است، در این قسمت از مقاله ما به شما چند سرویس dns برتر را معرفی میکنیم که هم از امنیت بالایی برخودار هستند و هم سرعت بالایی دارند ، این dns ها برای استفاده در ps4، xbox و همچنین بازی هایی همچون Apex legends میتواند مورد استفاده قرار گیرد. بهترین دی ان اس های موجود را در ادامه مشاهده میکنید

سوال: چرا انتخاب سرور دی ان اس اهمیت بالایی دارد؟

جواب: همانطور که در بالا ذکر شد ، یک سرور DNS در اصل یک فهرست تلفن از اینترنت است. هر بار که به یک صفحه وب دسترسی پیدا می کنیم ، سیستم های رایانه ای ما یک جستجوی DNS را با میلیارد ها میلیارد مورد موجود شروع می کنند. وب سایتی که دارای کد بسیار پیچیده است ممکن است منجر به جستجوی چندین DNS قبل از بارگیری کامل صفحه شود. این بدان معنی است که سیستم های رایانه ای ما بسته به تعداد وب سایت هایی که بازدید می کنیم و میزان پیچیدگی هر صفحه وب که بازدید می کنیم ممکن است در هر روز چندین جستجو DNS انجام دهد.”

اکنون در مورد برخی از بهترین سرورهای DNS صحبت میکنیم. سرورهای ذکر شده در زیر رایگان و عمومی هستند و این بدان معنی است که همیشه 100٪ در دسترس هستند.

Cloudflare (عالی برای PS4 / XBOX One)

DNS اولیه: 1.1.1.1
ثانویه DNS: 1.0.0.1

Cloudflare  سرور DNS اولیه 1.1.1.1 را به عنوان “سریعترین سیستم DNS در جهان” ساخته است ، که تضمین میکند هرگز آدرس IP یک شخص را ذخیره نمیکند ، هرگز اطلاعات شمارا نمیفروشد و از اطلاعات مشتری برای اهداف تبلیغات استفاده نکنید.

حفظ حریم خصوصی یکی دیگر از برجسته های مهم است. Cloudflare فقط قول نمی دهد که از داده های مرورگر شما برای ارائه تبلیغات استفاده نمی کند. همچنین متعهد می شود که هرگز  IP querying  یا آدرس های ای پی شما را ذخیره نکند. هر لاگی وجود دارد ظرف 24 ساعت حذف می شود، همه انچه که گفته شد فقط ادعا و حرف نیست کلاد فلار  KPMG را به منظور حسابرسی عملکرد سالانه خود و تهیه گزارش عمومی برای ارائه گزارشی کامل در جهت وعده هایی که داده است به خدمت گرفته است.

وب سایت 1.1.1.1 دارای راهنمایی هایی در مورد تنظیمات است که آموزش های ساده شامل Windows ، Mac ، Android ، iOS ، Linux و روتر را در بر می گیرد. اینها بسیار عمومی هستند – به عنوان مثال ، شما برای همه نسخه های ویندوز یک مجموعه دستورالعمل دریافت می کنید – اما برخی موارد اضافی (جزئیات IPv6 و همچنین جزئیات IPv4) وجود دارد و باید شخصا از انها اطلاع داشته باشید . علاوه بر این ، کاربران تلفن همراه می توانند از WARP استفاده کنند که ترافیک رمزگذاری شده اینترنت را تضمین می کند.

(عالی برای PS4 / XBOX One)
سرویس دی ان اس مناسب برای گیمینگ

1.1.1.1 Cloudflare DNS با رمزگذاری ترافیک وب ، از هر کسی که در جستجوی افراد و فعالیت های اینترنتی آنها است جلوگیری کرده و حریم شخصی شمارا در اینترنت افزایش میدهد.

جالب است بدانید ان دی ان اس برای اندروید نیز موجود میباشد شما میتوانید جهت دانلود dns 1.1.1.1 از لینک فروشگاه گوگل استفاده کنید.

Google (عالی برای بازی PS4 / و ایکس باکس وان)

DNS اولیه: 8.8.8.8
DNS ثانویه: 8.8.4.4

گوگل در زمینه وب و خدمات مربتط به ان یک استاد است و dns نیز این قاعده مثتنی نیست ، سرویس دی ان اس عمومی گوگل در تاریخ 3 دسامبر 2009 راه اندازی شد ، در آن زمان ادعا شد كه سرورهای Google DNS “اینترنت را سریع تر و ایمن تر جلوه می دهند.” گوگل بزرگترین DNS عمومی در جهان بوده است كه روزانه بیش از 400 میلیارد درخواست سرور را مدیریت می كند. حفظ حریم شخصی از اولویت های گوگل نیست و نسبت به سرویس 1.1.1.1 از حفظ حریم خصوصی کمتری برخودار است.

سرویس دی ان اس گوگل
8.8.8.8

سرویس Google از سرورهای DNS سنتی برای اهداف عملیاتی استفاده نمی کند. در عوض این سرور ها تکنولوژی بسیار بالایی داشته و در نوع خود خصا میباشند. اگر امنیت برای شما اولویت است حتما از دی ان اس گوگل استفاده کنید.

Google همچنین نقش مهمی در پرداختن به امنیت DNS دارد و سرویس دی ان اس ان در مقابل حملات مختل کننده فعالیت من جمله DOS مقاوم است. حمله انکار سرویس (DoS) وقتی رخ می دهد که کاربران به دلیل اقدامات یک عامل تهدید سایبری قادر به دسترسی به سیستم های اطلاعاتی ، دستگاه ها یا سایر منابع شبکه نیستند.

بیشتر بدانید

OpenDNS (عالی برای بازی apex و برای فورتنایت)

DNS اولیه: 208.67.222.222
ثانویه DNS: 67.220.220

OpenDNS که در سال 2005 تاسیس و در حال حاضر متعلق به سیسکو است ، یکی از بزرگترین نام های DNS عمومی است.
سرویس رایگان آن مزایای زیادی را ارائه می دهد: سرعت بالا ، 100٪ uptime ، سایت های فیشینگ به طور پیش فرض مسدود شده ، فیلتر وب والدین برای مسدود کردن وب سایت ها بر اساس نوع محتوا ، همراه با پشتیبانی رایگان ایمیل.

 dns برای apex legends
open dns توسط سیسکو حمایت میشود و کیفیت بالایی دارد

سرویس تجاری یا سازمانی که غیر رایگان است امکان مشاهده سابقه فعالیت اینترنت شما را تا سال گذشته فراهم می کند و می تواند با اجازه دسترسی به وب سایت های خاص ، سیستم شما را به صورت اختیاری قفل کندالبته این امکانات برای کاربران معمولی کرابرد چندانی ندارد ولی بد نیست بدانید قمیت ان حدود 20 دلار است.

OpenDNS بیش از 90 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و 100٪ قابلیت اطمینان را در کنار نرم‌افزار کنترل والدین(Parental Control Software) با گزینه های متعدد غربال گری فراهم کرده است . این فناوری همچنین سرورهای DNS را ارائه می دهد که می توانند محتوای بزرگسالان را مسدود کنند ، معروف به OpenDNSFamilyShield. همچون Cloudflare ، OpenDNS دارای دیتاسنتر های داده جهانی است که هدف آنها کوتاه کردن مسیرهای داده بین شبکه ها و مراکز داده برای دسترسی سریعتر به اینترنت است.

اگه واسه فورتنایت و بازی اسطوره های apex دی ان اس نیاز دارید توصیه میکنم از این استفاده کنید چون سرورهای قوی داره و توسط تیم سیسکو پشتیبانی میشه. 

از اینجا opendns را ببینید. 

QUAD9 (بهترین dns اندروید)

DNS اولیه: 9.9.9.9
ثانویه DNS: 149.112.112.112

Quad9 یک سرور DNS غیر انتفاعی است که توسط IBM و بسیاری از شرکتهای مختلف امنیت سایبری به منظور استفاده از یک سرور DNS عمومی بر محور امنیت حریم خصوصی تقویت شده است.

Quad9 داده های DNS شما را از طریق شبکه ایمن از سرورها در سراسر جهان مسیریابی می کند. این سیستم از بیش از ده ها شرکت پیشرو در زمینه امنیت سایبر در صنعت اطلاعات استفاده می کند تا در زمان واقعی ایمن بودن وب سایت ها و اینکه کدام سایت ها شامل بدافزار یا سایر تهدیدات هستند را برای شما چک کند. هیچ داده شخصی توسط کواد 9 ذخیره نمی شود.

بهترین dns اندروید
معرفی سرویس quad 9

Quad9 همچنین دارای سرور IPv6 DNS ایمن با شماره 2620: fe :: fe است. نکته مهمی که باید در مورد Quad9 به خاطر داشته باشید این است که هیچ محتوا یی را از شما ذخیره نمیکند. فقط دامنه هایی که دارای بدافزار هستند یا سایت های فیشینگ مسدود شده را ذخیره میکند.

اگرچه هیچ سرور DNS صددرصد در برابر تهدیدات و حملات سایبری و خلافکاران مقاوم نیست ، Quad9 زیرساختی نسبتاً مقاو ایجاد کرده است که با سالها تحقیق و تجربه متخصصان ساخته شده است.

من روی گوشی mi 8 خودم 9.9.9.9 رو تست کردم و واقعا سرعت بالایی داره توصیه میکنم واسه اندروید از این استفاده کنید.

برای اشنایی بیشتر با Quad9 اینجارا بخوانید

Level 3 Public

level 3 dns
dns level 3

این یکی دیگر از بهترین سرورهای DNS Public است و توسط شرکت level 3 اداره می شود. برای استفاده از این سرویس ، فقط باید تنظیمات شبکه خود را با آدرس های IP DNS 209.244.0.3 یا 208.244.0.4 پیکربندی کنید. این سرویس تضمین کننده امنیت ، قابلیت اطمینان و عملکرد خواهد بود. یک سرویس کامل که  تمام انتظارات شما از یک سرور دی ان اس را براورده میکند.

بیشتر بدانید

Adguard DNS Public: سریع ترین dns

Adguard DNS همه تبلیغات را در برنامه ها ، صفحات وب ، بازی ها و فیلم ها مسدود می کند. از آنجا که آنها این کار را انجام می دهند ، شما د ر مقابل وب سایت های فیشینگ و بدافزارها ، از امنیت بیشتری برخوردار خواهید شد. DNS اولیه 176.103.130.130 و DNS ثانویه 176.103.130.131 است. آنها حتی IPv6 را با اولین DNS 2a00: 5a60 :: ad1: و ثانویه DNS 2a00: 5a60 :: ad2: پشتیبانی می کنند. علاوه بر این یک ادرس جداگانه نیز برای مصرف خانوادگی وجود دارد که سایتهای با محتوای غیر اخلاقی را مسدود میکند.

بهترین dns برای بلاک کردن تبلیغات
آموزش فعال سازی سرویس دی ان اس adguard

برای اطلاع از dns adguard اینجارا ببینید

DNSWatch Public

یک سرویس رایگان دی ان اس است که توسط DNSSEC رمزگذاری شده است. این سرویس قول داده است که اطلاعات شمارا نفروشد. شما میتوانید از ان در اندروید، مک و ویندوز و همچنین لینوکس استفاده کنید . برای استفاده از این سرویس ، فقط باید تنظیمات شبکه خود را با آدرس های IP DNS 82.200.69.80 و 84.200.70.40 پیکربندی کنید. بهترین بخش این سرویس این است که هیچ گونه تأثیر عملکردی وجود ندارد و در ترافیک اختلال ایجاد نمی کند. این سرور کاملاً ایمن است و میتوانید با خیال راحت به ان اعتماد کنید.

یکی از بهترین دی ان اس ها DNS.WATCH
DNS.WATCH

بیشتر بدانید 

Yandex.DNS ( عالی برای کاهش پینگ)

سرویس دی ان اس یاندکس با استفاده از سرورهای مختلف کاهش پینگ را به دنبال دارد

77.88.8.8
77.88.8.1
77.88.8.88
77.88.8.2
محافظت در مقابل ویروس و مخرب
77.88.8.7
77.88.8.3
به عنوان یک parental control عمل میکند.
dns کاهش پینگ
دی ان اس یاندکس با استفاده از سرور های کاهش پینگ را به دنبال دارد

Yandex دارای بیش از 80 سرور DNS است که در شهرها و کشورها مختلف قرار دارند. تبدیل نام دامنه به ip هر کاربر توسط سرور نزدیک به خود او پردازش می شود ، به همین دلیل سایت ها با Yandex.DNS سریعتر در حالت باز می شوند. این سرویس سه نوع ساده (basic)، امن و جهت استفاده خانوادگی دارد.

برخی از وب سایت های موجود در اینترنت حاوی بدافزارهایی هستند که قادر هستند کامپیوتر شما را با ویروس آلوده کنند. بعضی اوقات ویروس ها حتی در یک سایت بررسی شده نیز قابل یافتن هستند. صفحات دیگر توسط هکرها ایجاد شده و رمزهای عبور و اطلاعات شخصی را سرقت می کنند. هنگام تلاش برای باز کردن سایتی در حالت های “ایمن” و “خانواده” ، Yandex.DNS بارگیری هرگونه اطلاعات از آن را مسدود کرده و به کاربر هشدار می دهد. Yandex از نرم افزار ضد ویروس خود استفاده می کند که سایت ها را برای بدافزارها بررسی می کند. Yandex.DNS از نرم افزار ضد ویروس خود استفاده می کند که بر روی الگوریتم های Yandex و همچنین فناوری Sophos کار می کند.

بیشتر بدانید 

نتیجه گیری و خلاصه

در این مقاله با تعریف دی ان اس ، چگونگی کار کرد ان و همچنین افزایش امنیت آن اشنا شدید و اموختید که کدام dns برای بازی و گیمینگ مناسب است، دی ان اس ممکن است کمی  پیچیده به نظر برسد ولی ما ان را به ساده ترین شکل ممکن برای شما بیان کردیم. اینترنت بدون این سرویس مختل میشود و کارکرد خود را از دست میدهد.

نظر شما چیست؟ اگر تجربه استفاده از یک سرور dns را دارید و یا سوالی در مورد آن دارید حتما نظرات و سوالات خود را در کادر زیر کامنت کنید، ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم، همچنین از هر گونه پیشنهاد در مورد چگونگی بهبود مقالات استقبال میکنیم. منتظر شنیدن انتقادات شما عزیزان هستیم.

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد: 1 میانگین رای: 5]

‫13 نظرها

 1. سلام خیلی مطالبی خوبی بود قط اینکه دی ان اس مخصوص فورتنایت حداقل چقدر پینگرو کم میکنه¿

 2. سلام خیلی مطالب خوبی بودش فقط اینکه دی ان اسی که برای فورتنایت هستش حدودا چقدر پینگو کم میکنه و اینکه سرعت دانلودم افزایش میده؟

 3. برای رینبو سیکس چی بهتره؟ من پیمگم تو گیم پایینه (120) ولی یه ماهه قبل اینکه کسیو ببینم میمیرم و توی کیل کم یارو 1 ثانیه داشته نگام میکرده بعد زده

 4. سلام خیلی ممنون از مطالبتون فقط یه سوال داشتم برا بازی فورتنایت کدوم بهتر چون نمیخوام با ف…ر شکن برم تو بازی لطفا راهنمایی کنین

 5. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من این OpenDNS رو وارد کردم(208.67.222.222) و خواستم وارد فورتنایت بشم و متاسفانه وارد نشد و گفت از کشور ایران نمیتونی وارد بشی اون دی ان اس پایینی هم سه خونه رو پر میکنه و ارور میده و نمیشه استفادش کرد لطفا راهنمایی کنید/

  1. سلام خب مشکل از تحریم شدن IP هست و با دی ان اس به همین راحتی حل نمیشه باید از ف شکن استفاده کنید یا دی ان اس های دیگه رو تست کنید کلاد فلار رو تست کنید.

 6. سلام بسیار عالی بود ولی برای بازی های pc کدوم dns بهتر هست؟ و اینکه اگه dns اول رو مثلا از یه شرکت و دومی رو از شرکت دیگه بذاریم تاثیری داره؟ تشکر

  1. سلام
   دی ان اس کلاد فلار بهتر همس
   خیر تاثیر زیادی نداره دو ی ان اس

   1. تشکر از شما , فقط یه سوال دیگه اینکه اصولا همیشه dns خود isp پرسرعت تر از بقیه هست و cloudflare یا opendns در رتبه های بعدی با توجه به تست برنامه dns bench قرار میگیرن , دلیل توصیه به استفاده از dns غیر از خود isp چی هست؟

    1. بله سریع تره ولی حریم شخصی دی ان اس خارجی خب بیشتر دی ان اس ISP شماس 🙂 امنیتشم بالاتره دی ان اس سرور شاتل رو شما نمیتونی با دی ان اس سروری که توسط سیسکو امن شده مقایسه کنید.

     1. بله درسته خیلی ممنون بابت مطالب مفید, مهدی جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا